Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poci się odma po wymianie. AEB


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

za pocącą sie odme odpowiada ten grzybek przy tipe jak jest nie sprawny to całe cisnienie z turbo idzie w odme. tez tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem czy jest sprawny. zasysam to powietrze z całych sił aż mi sie w głowie kręciło i nie czułem żeby coś blokowało. Wiem jednak dlaczego się olej leje :) Otóż znalazłem malusie pęknięcie na zgrzewie tego plastikowego elementu przy bloku. Niby małe ale jak zrobiłem ciśnienie w tym plastiku to ewidemntnie z tego pęknięcia kapało. Także temat załatwiony Pytanie jak sprawidzić ten grzybek czy jest ok. oraz z kąd w tej odmie tyle oleju. ps. Czy to normalne że jak odkręce na pracującym sil niku korek wlewu oleju to on tak charakterystycznie drży ? Nie żeby podskakikwiał :D Tak drży trochę mocniej


Pytanie do was. Ja w aucie mam zaworek 034129101A a według etki powinienem mieć 034129101B Czym one się różnia ?


za pocącą sie odme odpowiada ten grzybek przy tipe jak jest nie sprawny to całe cisnienie z turbo idzie w odme. tez tak mam

No nie wiem czy dobrze myślę ale nie ma prawa iść ciśnienie z torbiny w odme skoro odma jest w tipie ? :D:D Przecież cisnienie z turbiny idzie przewodami do icka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc u mnie temat zamknięty. Uszkodzony był plastikowy przewód. Pęknięcie było na zgrzewie. Co ważne pęknięcie było nie widoczne, ale gdy w przewód wprowadziłem wodę to przy 0.3 bara woda zaczęła kapać z tego zgrzewu i przy rozciągnięciu tego plastiku było widać malutką dziurkę no i tak się pociło :D. Polecam wszystkim zdjęcie plastikowej obudowy nr 058115105C. Wyiągnęłem z tamtąd garśc węgla :D/ Syf total a przepustowośc znikoma. Teraz dmucha aż miło i w sumie całe odpowietrzenie od bloku aż do tipa mam nówka :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jaki powinna miec numer odma w silniku aeb i ten zawor odpowietrzajacy bo tez mi sie poci czy wymienic caly komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jaki powinna miec numer odma w silniku aeb i ten zawor odpowietrzajacy bo tez mi sie poci czy wymienic caly komplet?

Nie powinno się pocić w ogóle. Jeśli przewody gumowe są ok to je zostaw. One lubia sie rozsypywać od środka i drobinki tej gumy lecą w układ. Ja wymieniłem na NOWE bo używki w 90% to złom. Konkretnie zawór numer 034129101B. Nowy w ASO 95 zaminnik tylko topran albo chińsczyzna 60 - 65zł. On powodu zapobiega nadmiernemu zasysaniu powietrza z ukł odp. korb. tj. Gdy autko wkręca się na obroty to zasysa więcej powietrze przez tip do którego ten zaworek jest przymocowany. W środku jest membranka i często szlag ją trafia. Jeżeli przeczyścisz i gdy zassiesz powietrza z dolnego krócca to pownno przyblokować dopływ większej ilości powietrza. nastepnie mamy kawałek gumowego przewodu który ja zostawiłem i dalej metalową rurkę którą wyciągnęłem i przeczyściłem bo i syfu trochę było. Następnie jest gumowy trójnim nr 06A103247 i on lubi się rozpadać. Nowy kupowałem w aso nie pamiętam ile PLN ale tani. do tego kupiłem nowy zaworek 035103245A bo sprężynkę szlag trafił i przewód 058103221A też ASO i tylko ASO bo nowego nikt nie robi. Do tego oczywiście kupiłem NOWY przewód 058103213 akurat tutaj wybrałem zamiennik topran bo też o oni robia te przewody dla ASO także żadnej różnicy w sumie to jest jedyny producent tej części nie mówiąc o chińskich odpowiednikach. No i na koniec tak jak pisałem zdjąłem element nr 037103772B bo syfu w nim było od cholery. Troche kiepski dostep ale tragedii nie ma. Przy okazji wymieniłem oring i uszczelkę. :) także to tak zgrubsza :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. a powiedz mi gdzie ten drugi zawor siedzi 034129101B. to jest ten w rurze co idzie do puszki filtra powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi to to samo tylko że jeden to topran a drugi badziew.

Masz tu sprzedawcę z allegro który ma wszystko co będziesz potrzebować oprócz trójnika i przewodu bo to tylko ASO

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34903897

Ja wertowałem cały dzień internet allegro olx i on ma najlepsze ceny no i ma wszystko także oszczędzasz na wysyłce. :) Ja przy okazji wymieniłem jeszcze lejek miarki oleju i samą miarkę bo już mi popękała :)

ps. nie sugeruj się zdjęciami bo na zdjęciu oryginał i cena prawie jak za oryginał a w opisie co innego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam te odme czy konieczne jest zdejmowanie kolektora ssacego do jej wymiany?

Edytowane przez michu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie trzeba. Jedni piszą że trudno się to robi że ciężko. Ja robiłem gorsze rzeczy i trudność oceniam 6/10 ps. przed wsuwaniem przewodów na odmę, zwilż je delikatnie olejem ( może być silnikowy z bagnetu) sporo ułatwi to wsunięcie :) No i nie zapomnij wcześniej nałożyć opasek skrętnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam problem z tą nieszczęsną odmą ale u mnie zostały tylko szczątki bo reszta się posypała i zgubiła - więc próbuje to odtworzyć. Czy któryś z kolegów mógłby udzielić odpowiedzi z czym łączy się przewód 058103221A nr 10 wg rysunku (u mnie 058103221E wg etki bo mam silnik ANB ale chyba podobny)? Wiadomo że z jednej strony z zaworkiem zwrotnym 035103245A

035103245A.jpg

a z drugiej strony? bo nigdzie nie widzę żadnego króćca gdzie by ten przewód 10 można podłączyć a etka podaje że tam jest opaska 12 wiec gdzieś to chyba idzie tylko gdzie?

034_AEB_ATW_Silicone_Breather_Hose_Kit_E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - jakie to proste ale zmyliło mnie to że na rysunku ta rurka idzie w dół :-) a to idzie faktycznie do kolektora ale nie bezpośrednio tylko na boczną nóżkę ezektora i dopiero na kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...