Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 1207


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z błędem 1207 - Nie znany kod błędu magistrala CAN brak sygnału.

występuje razem z błędem 1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz -G2
Przerwa lub zwarcie do plusa - błąd sporadyczny.

W trakcie jazdy objawia się to szarpnięciem silnika który na moment przechodzi jakby w tryb awaryjny, na zegarach temperatura spada do zera, zapala się kontrolka kontroli trakcji. Różnice w pracy silnika słychać wyraźnie na wolnych obrotach gdy wpadnie błąd. Po chwili wszystko wraca do normy. Silnik robi się żwawszy, temperatura wraca na swoje miejsce, kontrolka trakcji gaśnie. Zauważyłem że często zdarza się to przy nagrzewaniu silnika ok 70`C i potem gdy silnik się nagle schłodzi. Może mieć to jakieś znaczenie.

Teraz pytanie gdzie pruć wiązkę i gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to błąd 1207 ? ? ? Bo mi wychodzi, że 1207 to błąd dodatkowej jednostki kontroli nagrzewania J364 / 01207 - Control Module for Auxiliary Heater (J364)

01039 - Engine Coolant Temperature Sensor (G2) / 1039 Czujnik temperatury dla wskaźnika temp. płynu chłodzącego (G2) - Więc na początek do sprawdzenia czujnik G2/G62 oraz kostka i instalacja. To raczej ten błąd powoduje, że masz spadanie temp do zera na zegarach. Może robi się jakieś zwarcie, trzeba by sprawdzić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być spowodowane tym że mam przewietrzanie wnętrza bez webasto. Pytanie czemu jak wywala błąd czujnika temp to auto wchodzi na moment w tryb awaryjny i gdzie a właściwie jak szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wtedy G62 kuleje, czyli odczyt dla ECU, A G62 to bardzo ważny czujnik, według niego dobierany jest czas wtrysku. Zacznij diagnozę od samego czujnika 4-pinowego, może sama podmiana wystarczy, jak nie obadaj wtyczki i instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...