Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze swapem grzanych foteli


paffcio01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory od kilku ladnych lat bylem moderatorem na forum polo klub polska, samochod zmienilem na audi, stad tez zaczynaja sie schody i potrzebuje waszej pomocy.

Otoz pacjent to A4 B8 2.0 TDI ze zwyklymi szmacianymi fotelami, fotele maja manualna regulacje, posiadaja za to elektryczna regulacje ledzwiowa i sa podgrzewane i wszystko fajnie dziala.

Zakupilem fotele skorzane z A4 B8, fotele te są rowniez manualnie sterowane i posiadaja elektryczna regulacje ledzwiowa i niby maja byc grzane.

Niestety ktos rzezbil przy nich wczesniej, albo dokladal jakies uniwersalne maty bo fotele fabrycznie nie byly grzane i tu moje pytanie czy zdarzaly sie skory w b8 bez grzania ? albo ktos poprostu ominal ori instalacje i przerobil tak, zeby uruchamiac grzanie niezaleznym osobnym przyciskiem ktory tez jest zamontowany.

Powiedzcie mi jak mam podlaczyc te grzanie pod moja oryginalna instalacje, zeby wszystko bylo ori jak w poprzednich fotelach ?

Nie ma tu wogole tej zielonej kostki, jest za to jakis przekaznik, przelacznik, a z tego co widze z maty siedziska i oparcia wychodza po dwa przewody, jeden koloru czerwonego, drugi zolto czerwonego.

Powiedzcie mi czy w ori matach rowniez wychodza z nich tylko dwa przewody ?

Kostke z pinami moge wziac z dotychczasowych foteli, tylko jak sie wpiac, zeby to mialo rece i nogi ??

Porownujac rowniez "doly" foteli widze ze w czerwonej kostce w swoich dotychczasowych fotelach mam wiecej przewodow... :/

35416513197201918539_thumb.jpg86332076447559906892_thumb.jpg47645677196833138206_thumb.jpg

68228446087152752233_thumb.jpg

Ewentualnie czy jest ktos w stanie mi ogarnac ten temat na podkarpaciu ?

place jak za prezydenta :)

Edytowane przez paffcio01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ori powinny być zielone kostki a nie jakieś przekaźniki czy tym podobne...

po zdjęciach widać rzeźbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że jest rzeźba i że powinny być zielone kostki to ja wiem, reasumując z maty siedziska i i oparcia wychodzą przewody czerwono żółte i czerwone z każdej z mat, gdzie wpiac te przewody żeby to śmigalo jak w oryginale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przełożyć maty z poprzednich foteli, z tym zestawem raczej nie zrobisz jak w oryginale bo wygląda na to, że w matach brakuje Ci czujnika temperatury. Poza tym nie wiem jak jest teraz ale z tego co pamiętam to w golfie III na przykład maty pod materiał były inne niż pod skórę.

Edytowane przez mareksz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnie z wrclaguna doszliśmy do wniosku że są tu dołożone maty uniwersalne, będę musiał się pomeczyc z rozbiórka foteli, a jak nie to odpuścić temat i sprzedać dalej :/

korzystajac z godziny wolnego czasu rozebralem fotel pasażera, sytuacja wyglada nastepujaco,

tak jak sie domyslalismy sa tutaj zamontowane uniwersalne maty, dokladnie takie:

50553725430031346111_thumb.jpg

co mnie zaskoczylo to sa tez oryginalne czujniki temperatury, ktore wygladaja tak i sa wpiete w niebieska kostke pod fotelem

77628342413677430257_thumb.jpg 05613223070187831455_thumb.jpg

I teraz pytanie, kupuje na allegro oryginalne maty siedziska i oparcia pod moje fotelee, mata oparcia maja kostke czarna, mata siedziska rowniez ktore spinaja sie obie w calosc i lacza w jedna zielona kostke z 4 pinami, pozniej wpinam to w instalacje pod fotelem i wszystko smiga ?

Chodzi mi glownie czy czujnik temperatury po wpieciu w ori niebieska kostke juz bedzie dzialal prawidlowo ? czy musi byc on jakos spiety razem z zielona kostka ?

Dodatkowo kolejne pytanie, to kostka czerwona ma tylko dwa piny, czy tak ma byc ? u mnie jest chyba teraz wiecei, ale to moze dlatego ze w starych fotelach mam jeszcze oswietlenie przestrzeni nog ktore jest wpinane wlasnie w ta kostke ? ??

27724324637831203683_thumb.jpg

a tak wyglada instalacja fotela

85211875238280239481_thumb.jpg

Edytowane przez paffcio01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury powinien być wpięty w zieloną wtyczkę. Tak w czerwoną wpięte jest oświetlenie podłogi. A to z niebieską wtyczką to czujnik zajętości fotela a nie czujnik temperatury.

Edytowane przez mareksz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie wygląda czujnik temp lub jakie są.jego numery OEM?

A może on jest porostu wbudowany w maty? I nie ma osobnej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on w macie siedziska i z tej maty wychodzą 2 przewody zasilające i 2 przewody z czujnika temperatury i wszystkie one idą do zielonej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...