Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpis w dowodzie rej.


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem na finiszu zakupu auta.

Auto kupuję prywatnie natomiast w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel pojazdu nie widnieje ta osoba a Volkswagen Leasing...

Czy jako osoba prywatna mogę bez problemu zakupić takie auto nie obawiając się później o dodatkowe koszty?

Właściciel wystawia FV 23% ( Netto = 142 , Brutto = 174kpln )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie odważył kupić tak auta, odpuść chyba ze chcesz miec auto na raty :decayed:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie odważył kupić tak auta, odpuść chyba ze chcesz miec auto na raty :decayed:

No właśnie mam takie obawy... :(

Auto jest odkupione rzekomo od jakiejś dużej Warszawskiej firmy dlatego spytałem właściciela czy on widnieje w dowodzie osobistym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc taka sytuacja, tylko musialby ci pokazac, a najlepiej przekazac wszystkie dokumenty związane z wykupem auta i zakończeniem okresu leasingownia i przejeciem prawa wlasnosci, przez niego badz ta firme o której piszesz.....


najprosciej, zadzon do vw leasing, naswietl im sytuacje i wydaje mi sie ze powinni Ci powiedzieć jak wyglada sytuacja prawno/formalna owego auta;), albo poprostu powiedz włascicielowi zeby zarejetrowal je na siebie, a pozniej dopiero odsprzedał Tobie, przy kwocie o której piszesz nawet te kilkaset zł kosztów z tym zwiazanych nie zrobi większej róznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w pierwszej kolejnosci sprawdz przebieg jesli do firmy :kox:

Przebieg i cała historia auta zgadza się z tym co mówił sprzedawca podczas rozmowy telefonicznej.

Sprzedający powiedział że auto ma kartę pojazdu i że faktura jest na jego imię/nazwisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma fakturę z leasingu? żebyś Ty zarejestrował to auto to musisz mieć fakturę z leasingu na firmę (plus krs leasingu) oraz fakturę firmy, od której kupujesz (plus krs tej firmy).

też sprzedaję często auto zaraz po wykupie i go nie przerejestrowuję.. i właśnie taka papierkologia musi być ;)

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega powyżej, powinna byc tak zwana przez urzędy ciągłość umów/faktur jezeli sprzedający nie widnieje w dowodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...