Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż rączki podsufitki


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, chce wymienic raczke podsufitki, z przodu od strony kierowcy lecz nie wiem jak zdemontowac stara. Ktos moze mi to wyjasnic najlepiej na rysunkach ? :) I jeszcze jedno pytanie, ptorzebuje numeru tej raczki jaki sie znajduje u mnie (kolor bezowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwyć za rączkę tak jak byś trzymał ,wtedy będzie widać po lewej i prawej zaślepki ,otwórz je w środku są śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINI PORADNIK 

Z tym wystarczy to mało powiedziane znajdziecie w necie org urządzenie do tego :)    VAS 6543 31443d1366971471-anyone-knows-how-remove .

Ja po złamaniu dwóch w jednej rączce zacząłem szukać i znalazłem ten wynalazek i nie zostało nic innego  jak dorobić coś takiego .

Zgiąłem śrubokręt pozostawiając jakieś 3-4  cm nie jest łatwo bo twarde jak cholera. Zeszlifowałem to na jakieś 1-1,5 mm w formie klina.   Taka długość jak widać jest na pograniczu  wadzenia o podsufitkę to proponuję zrobić krótszy.  

Zacząłem główkować  co wsadzić od dołu bo jest tam taki ładny dołek co by oprzeć coś :) Wziąłem kołek rozporowy haczyk 90 stopni taki co by było dł. za zgięciem  ok 1 cm. Zeszlifowałem jak niżej i tadam pozostałe 6 wyciągnąłem w jakieś 2 minuty .  Dolny haczyk łapałem kombinerkami plastik ładnie się dopasowywał i pozwalał sztywno trzymać. 

1_ wkładamy dolny haczyk schowa się praktycznie cały lekko ciągnąc widac jak cały dół się odchyla (ten szary)

2_ wkładamy górny na środku jest taki mały otworek , wciskamy jakieś 5-6mm  ( to wielkie zielone) 

3_ ciągniemy razem w kierunku do środka auta po 1 sek strzela,wyskakuje jak ..... tu sobie wymyślcie jak co :)   

P1040020.JPG

P1040021.JPG

P1040022.JPG

Ten plastik działa jak zwykły kołek rozporowy . Jak wydłubiesz je to metalowe el. wraz z rączką raczej zostają w podsufitce wtedy albo wydłubujemy te metalowe el. albo ciągniemy z głowa wsio naraz i wychodzi.  

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...