Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala/szarpie po wymianie rurki odmy i błąd 00550 AFN


BartoszBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam auto to a4 b5 1.9.tdi AFN problem jest następujący pękła rurka odmy (skruszała) odkręciłem rurę od dolotu następnie poluzowałem filtr paliwa na opasce uniosłem go do góry żeby mieć dostęp do rurki odmy. Wyciągnełem starą rurkę włożyłem nową poskręcałem tak jak należy i? Autko odpaliło chodziło chwile na wolnych obroty następnie obroty zaczeły lekko falować zgasiłem go próbując go ponownie odpalić i już nie odpalił. Jedyna myśl układ się zapowietrzył przez obrócenie filtra. Odpowietrzałem go na wtryskach po kolei była coraz większa poprawa odpalił chodził na 2000tys obr. i na wolnych po czym zgasł i odpala/ gaśnie i pochodzi 1-2 sek i zgaśnie. filtr zalewałem paliwem przez śrubkę 6 u góry nic nie pomaga. Po psiknieciu plaku w dolot chwile pochodzil na 2000tys obr i zgasl i dalej odpala/gasnie. Po zgaszeniu slychac jakby coś zlatywalo do filtra paliwa. w filtrze paliwa ropa jest. przy odpowietrzaniu na wtryski ropa dochodzi-sika. po podlaczeniu VAGa zakladka engine i jest błąd 00550 start of injection regulation control difference 17-00 po czym się skasował. Lecz poprawy nie ma. Dalej myśle czy problem leży w odpowietrzeniu czy padła,pompa lub wtrysk sterujący? Ew. coś z kablami... Do tej pory samochód chodził bardzo dobrze i odpalał na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie masz sparciałych przewodów przy filtrze paliwa? Tym ruszaniem, mogłeś właśnie uszkodzić już i tak ledwo trzymający się przewód, i teraz ciągnie gdzieś powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz dziada na krutko z butelki i zobacz czy to pomoze.moze zerwales jakis kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie masz sparciałych przewodów przy filtrze paliwa? Tym ruszaniem, mogłeś właśnie uszkodzić już i tak ledwo trzymający się przewód, i teraz ciągnie gdzieś powietrze.

Sprawdzałem i jeden wężyk jest leciutko spękany ale nie jest mokry,wilgotny ani nic. Wygląda całkiem ok.

Podlacz dziada na krutko z butelki i zobacz czy to pomoze.moze zerwales jakis kabelek.

Póki co ładuje akusia . By podpiąć bezpośrednio z butelki musiałbym rozwalac org.opaski zaciskowe na filtrze chciałem tego uniknąć. Ale cóż może będe musial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...