Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania w kratce nawiewu


PrzemoA4B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pobawiłem się troche z montazem wskażnika w środkowej kratce nawiewu. Ciężko w PL dorwać gotowca, sa na Ebayu ale wysyłka prawie w cenie kratki i pod wskażnik 42mm bodajże.

Co potrzebujemy:

  • kratka nawiewu
  • wskażnik z daszkiem
  • kawałek kabelka-2 żyłowy
  • kawałek koszulki termokurczliwej
  • lutownica+cyna
  • super glue lub coś podobnego
  • miniszlifierka w stylu dremla
  • kawałek sztywnej tektury lub kartonika
  • włącznik-opcjonalnie jak kto woli

Zaczynamy od demontazu ramki zewnetrznej i wyciągnięcia kratek-poziomych i pionowych, wszystko jest na wcisk więc nie ma z tym problemu, klapkę zamykajaca wlot też demontujemy

swb849y4.jpg

W związku z tym że wskażnik jest troche większy niż kratka-zakładamy daszek, odwrotnie niz tak jak to przewidział producent pod pasującym nam kątem i przymierzamy do kratki-trzeba wyciać kawałek plastiku w kratce na górze (można wyciać mniej,ja wyciełem za dużo ponieważ najpierw wskażnik miał być na prosto) bo inaczej wskażnik rozpycha obudowe i nie wsadzimy ramki zewnętrznej -którą też trzeba delikatnie dopasować do wskażnika.

mtzmxa94.jpg

Ramke podcinamy w ten sposób

pvkuj3n5.jpg

wb6ioe86.jpg

Jak juz wszystko ładnie dotniemy i spasujemy bierzemy się za podswietlanie wskażnika-ja podpiełem go pod wtyczke od podświetlania kratek. rozbieramy wtyczke na cześci (jest na zatrzaski) i lutujemy kabelki:

i94ocqx5.jpg

e7vf2u7x.jpg

i składamy wtyczke spowrotem do kupy:

wbt828vj.jpg

Kabelki z malym nadmiarem puściłem przez jedna z dziur od mocowania kratek, dodatkowo dołożyłem sobie wyłącznik podswietlania jak by mnie meczyło w trasie, itak wskażnik powinien sciemniać się z dimmerem.

IMG_5496.jpg

xy39ehjq.jpg

Mocujemy wskażnik na sztywno-za pomocą jakichś blaszek, ja wykożystałem do tego mocowanie które jest razem w zestawie ze wskażnikem bo nie chciało mi sie schodzić do piwnicy, okleiłem to potem, folia ala carbon żeby nie prześwitywało przez kratki, mozna oczywiście pomalować w jakiś czarny mat.

IMG_5511.jpg

nwobe74m.jpg

Pozostałą dziurę u góry zakleiłem folia carbon

yx2oev9g.jpg

Teraz najtrudniejszy etap-bierzemy jakiś sztywny kartonik i pokolei odmierzamy szerokość kratek wycinamy i metoda prób i błedów dopasowywujemy,docinamy do wskażnika.

Tak wygladają szablony które odrysowywójemy na kratki a następnie je wycinamy, na fotce szablony dopasowane tylko z jednej strony, z drugiej robimy tak samo z nowych szablonów.

h2ohm9bj.jpg

IMG_5546.jpg

Kratki.jpg

Następnie przyklejamy kratki za pomocą jakiegoś kleju-ja użyłem super glue, przyda się też penseta, kratki siedzą dosyć sztywno w dziurach montażowych a z drugiej strony opierają sie o wskażnik, w razie potrzeby wskażnik mozna bez problemu zdemontować niczego nie uszkadzając

IMG_5585.jpg

8rtvkmi2.jpg

A oto efekt końcowy:

nboawgj8.jpg

h34lo94w.jpg

Koniec.jpg

Pozostaje tylko zrobić jeszcze dziure od spodu na wężyk podciśnienia i założyc klape zamykajaca wlot powietrza z tyłu

IMG_5586.jpgIMG_5588.jpgIMG_5589.jpg Jak zamontuje wrzuce foty z montażu.Miłego rezania!

Edytowane przez PrzemoA4B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można re-up zdjęć ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19 marca 2017 o 10:51, kubix9417 napisał:

Można re-up zdjęć ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 28 marca 2017 o 14:54, davidoff82 napisał:

Kolego a gdzie w AWX najlepiej wpiac wezyk ?

Jak znajde chwile czasu to ogarne foty po montazu i gdzie wpiąć węzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 12:35, PrzemoA4B6 napisał:

 

Jak znajde chwile czasu to ogarne foty po montazu i gdzie wpiąć węzyk.

Znalazłeś juz tą chwilke? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znalazł a założyłbym taki wskaźnik do AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił dodatkowy potencjometr dla regulacji jasności wskaźnika?

Mam regulowane tak jak oświetlenie wnętrza, ale sama tarcza wskaźnika jest zbyt mocno dla mnie podświetlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...