Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1i2cylinder ok, a 3i4 50% wydajności + spalanie 16L Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich. Mam poważny problem z silnikiem, ale od początku. Kupiłem audi i wiadomo; oleje, filtry, rozrząd itd......

Od samego początku nie podobał mi się dźwięk silnika (niby nic, ale na słuch nie przyjemny w pracy). Mechanik ponoć nie mógł znaleźć oryginalnego rozrządu i założył jakiś zamiennik, dodam że pasek jest ponoć dłuższy od oryginału o 3 zęby.

No i się zaczęło.....

V-max-170km/h

Spalanie miasto 16-17 trasa 14

Moc- chmmmmm... no jedzie, ale szału ni ma :)

Reakcja na gaz- opieszała :(

Pojechałem w końcu do konkretnego elektryka, który właśnie wykrył jak w temacie. Elektrycznie wszystko ok, a więc ogień do mechanika (już innego) żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie uszczelka pod głowicą, czy wypalony jakiś zawór. Kompresja wyszła wzorowo !!!

Stawiam flaszkę jak ktoś postawi trafną diagnozę, bo jeszcze trochę a podpalę to pudło.

Opublikowano

Jak można było założyć dłuższy pasek?!!

Wymieniaj prędko na taki jak ma być, pasek 100 góra kosztuje.

Edytowane przez Mateuszek1001

Opublikowano
  • Autor

Jak można było założyć dłuższy pasek?!!

Wymieniaj prędko na taki jak ma być, pasek 100 góra kosztuje.

Zapewniał mnie, że już tak ponoć robił i było ok. Na chwilę obecną ręce mi opadają :(

Opublikowano

Wątpie żeby napinacz skorygował aż 3 zęby.

Dysponujesz Vagiem ?

Opublikowano

ten mechanik jakiś mało kumaty jak mógł założyć za długi pasek może masz rozrząd przestawiony, jedz do innego niech ci ten rozrząd zobaczy może w tym tkwi problem

Opublikowano
  • Autor

Wątpie żeby napinacz skorygował aż 3 zęby.

Dysponujesz Vagiem ?

Jak pisałem. Elektryk wyrył złą pracę silnika. Błąd był tylko na sądzie lambda (nowa jest), ale przy takim spalaniu nie dziwię się, że był błąd. Skasował, sprawdził i lambda oraz przepływka OK

Opublikowano

Sprawdz blok bodajże 093 ile wynosi, powinno być jak najbiżej 0

Opublikowano
  • Autor

ten mechanik jakiś mało kumaty jak mógł założyć za długi pasek może masz rozrząd przestawiony, jedz do innego niech ci ten rozrząd zobaczy może w tym tkwi problem

Ech... Już mi ręce opadają od tych mechaników. Ustawiłem się z gościem na wtorek to zobaczymy.

Opublikowano

Rozrząd w pewnym momencie był przeprojektowany w naszych silnikach - z bodajże 152 ząbków była zmiana na pasek z 153 ząbkami, a do tego paska był nowy napinacz hydrauliczny i rolka. Jeżeli zmieniłeś cały komplet na nowy system to nie powinno być z tym problemu. Gorzej jeżeli zmieniony jest tylko sam pasek, a napinacz i rolki są ze starego systemu...

Opublikowano
  • Autor

Rozrząd w pewnym momencie był przeprojektowany w naszych silnikach - z bodajże 152 ząbków była zmiana na pasek z 153 ząbkami, a do tego paska był nowy napinacz hydrauliczny i rolka. Jeżeli zmieniłeś cały komplet na nowy system to nie powinno być z tym problemu. Gorzej jeżeli zmieniony jest tylko sam pasek, a napinacz i rolki są ze starego systemu...

Coś o tym słyszałem, ale to różnica jednego zęba a nie trzech. Zobaczymy co powie mechanik jak to rozbierze.

Jak tylko coś będę wiedział to wrzucę zdjęcia i opis. Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam wszystkich.

Opublikowano

Rozrząd w pewnym momencie był przeprojektowany w naszych silnikach - z bodajże 152 ząbków była zmiana na pasek z 153 ząbkami, a do tego paska był nowy napinacz hydrauliczny i rolka. Jeżeli zmieniłeś cały komplet na nowy system to nie powinno być z tym problemu. Gorzej jeżeli zmieniony jest tylko sam pasek, a napinacz i rolki są ze starego systemu...

Coś o tym słyszałem, ale to różnica jednego zęba a nie trzech. Zobaczymy co powie mechanik jak to rozbierze.

Jak tylko coś będę wiedział to wrzucę zdjęcia i opis. Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam wszystkich.

masz stary rozrzad, nowy byl w poliftowych jak mniemam, bo u mnie juz jest 153 zabkow, pojechalbym jeszcze raz do tego druciarza i kazal mu zlozyc to po bożemu za darmo, co kogo obchodzi ze nie mogl rozrzadu znalezc, bylo jechac do innego sklepu albo zadzwonic... oddajesz fure na rozrzad i chcesz zeby bylo to zrobione jak w ksiazce a nie wedle jego pseudo doswiadczenia, "panie juz nie jednemu tak robilem"

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W pierwszych modelach był pasek 152zęby z napinaczem termicznym (czy jakoś tak), potem to zmienili na pasek 153zęby z napinaczem hydraulicznym jako części zamienne.

Opublikowano

I jak postępy w naprawie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.