Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rs6 18' ET 54 czy 43


mikipiekarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem laikiem więc proszę o poradę. Szukam 18 calowych RS6, mam na oku dwa komplety:

1. ET 54 7.5J

2. ET 43 8.0J

Które będą lepiej pasowały i do jakich kół, czy obędzie się bez dystansów - AUDI A4 B6 Avant 3.0 Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et 43 8j jeśli już i bez dystansów się nie obejdzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18 na 9cali ET54 i na przód musi być dystans 5mm ale to i to powinno być bez dystansu. Osobiście bym wziął 8j i ET 43 i do tego 5mm dystans na przód a na tył 10mm żeby bardzo nie siedziały w środku .;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et 43 8j jeśli już i bez dystansów się nie obejdzie :tongue4:

Jakie dystanse i gdzie je dostanę? :)

ja mam 18 na 9cali ET54 i na przód musi być dystans 5mm ale to i to powinno być bez dystansu. Osobiście bym wziął 8j i ET 43 i do tego 5mm dystans na przód a na tył 10mm żeby bardzo nie siedziały w środku .;P

Ale ogólnie te ET 43 8J obyło by się bez dystansów, a jak z dystansami to nie ma różnicy jak jest Q że na przedniej osi 5mm dystanse a na tylniej 10mm? Jakie najlepiej koła do tego 225/40/18 czy lepiej 215/40/18 czy w ogóle coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 mm dystans i będzie idealnie, ja mam dokładnie takie koła jak TY chcesz ale inne et możesz zobaczyć u mnie w profilu mam RS6 18x8j et 35 i jeszcze dużo brakuje żeby było ładnie równo z nadkolem, tutaj na forum koledzy do parametrów 18x8j et 43 zakładają dystans 11mm ale 15 też by wszedł i byłoby perfekt :good: , może na forum ktoś będzie miał na sprzedaż albo allegro a jak nie to Eibach albo H&R :good:


Opony 225/40/18, przynajmniej ja takie mam i ładnie to wygląda, przynajmniej na Nankangach, 215/40/18 to już będzie dość mocny naciąg, ogólnie obyłoby się bez dystansów ale koło będzie mocno schowane w nadkole i będzie to brzydko wyglądało :no: Quattro nie robi tutaj, grunt żeby mieć ta sama szerokość opony i rozmiar felgi :yes2:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 mm dystans i będzie idealnie, ja mam dokładnie takie koła jak TY chcesz ale inne et możesz zobaczyć u mnie w profilu mam RS6 18x8j et 35 i jeszcze dużo brakuje żeby było ładnie równo z nadkolem, tutaj na forum koledzy do parametrów 18x8j et 43 zakładają dystans 11mm ale 15 też by wszedł i byłoby perfekt :good: , może na forum ktoś będzie miał na sprzedaż albo allegro a jak nie to Eibach albo H&R :good:

Opony 225/40/18, przynajmniej ja takie mam i ładnie to wygląda, przynajmniej na Nankangach, 215/40/18 to już będzie dość mocny naciąg, ogólnie obyłoby się bez dystansów ale koło będzie mocno schowane w nadkole i będzie to brzydko wyglądało :no: Quattro nie robi tutaj, grunt żeby mieć ta sama szerokość opony i rozmiar felgi :yes2:

Super, dzięki za fachową pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do a6 c6 taka felga podejdzie : szerokość 7,5J x18H2 ET54 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Frost piszę zresztą mam u siebie takie 18 et 43 też możesz sobie zobaczyć jak to wygląda u mnie...bez dystansów to słabo wygląda, a jak chcesz to tu masz link z dystansami.

20150310_151953.jpg

Miałem swoje koła na sprzedaż, ale nie było chętnych więc wrzucam dystanse będę zamawiał tutaj i na tył wrzucę na pewno 15mm...

http://allegro.pl/dystanse-15mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i6069636979.html

Edytowane przez Tomi_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można powiedzieć ,ze kazde za duże ET można nadrobić dystansem ,bez konieczności sprzedawania ich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a z tym da się coś zrobić 7,5J x18H2 ET 54 sensowny dystans żeby było dobrze to ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kicha :kwasny:miałem podobne koła w a4 b6, to dopiero wyglądało :facepalm: , minimum dystans 25mm ale i tak nie bedzie rewelacji.....żeby to dobrze wyglądało jeszcze większy by się przydał, aż strach taki dystans zakładać ..... ja bym nie kombinował i sprzedał te felgi......ekspertem nie jestem oczywiście to tylko moja skromna opinia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przypuszczałem ,znalazłem w miare dobrej cenie i pokusiło mnie :/ dzięki za rade. Szukam kupca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2016 o 12:02, Tomi_81 napisał:

Dokładnie tak jak Frost piszę zresztą mam u siebie takie 18 et 43 też możesz sobie zobaczyć jak to wygląda u mnie...bez dystansów to słabo wygląda, a jak chcesz to tu masz link z dystansami.

20150310_151953.jpg

Miałem swoje koła na sprzedaż, ale nie było chętnych więc wrzucam dystanse będę zamawiał tutaj i na tył wrzucę na pewno 15mm...

http://allegro.pl/dystanse-15mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i6069636979.html

Cześć, powiedz mi czy w końcu do swoich kółek dołożyłeś dystane te 15-stki o ktorrych mówiłeś, jeśli tak to masz jakieś fotki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...