Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio przerywa przy większej głośności.


Dudzi0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem i podlaczylem radio Pioneer wszystko było ok do momentu podgłaszania gdzieś przy 25-35 radio zaczęło przerywać im więcej głośności tym bardziej przerywa... Co jest grane .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

albo uszkodzona końcówka mocy w radiu albo instalacja głośnikowa lub któryś głośnik jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uszkodzony jeden głośnik od strony kierowcy. Narazie nie mam możliwości go zrobić ale jak zrobie to napewno napisze tutaj czy o to chodziło. Co do końcówki mocy to nowe radio z grudnia 2015 wiec chyba to nie to , przynajmniej mam nadzieje. Instalacja to chyba najgorsze co moze być bo nie mam pojęcia gdzie idą kable i mam nadzieje ze nie trzeba rozbierać połowy auta ..:) dzięki za twoje zdanie .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem w poprzednim samochodzie i winą nie jest końcówka mocy lub niesprawny głośnik, masz poprostu zbyt mały przekrój kabla zasilającego. Poprowadź zasilanie radia od akumulatora grubszym przewodem i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za kolejną podpowiedź .:) a jak prowadziłeś kabel .? I jak to zrobić w skrócie jakoś odpisz jak możesz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni samochód to nie było audi a aku było w bagażniku. Nic trudnego w tym niema, weź grubszy przewód podłącz do plusa w aku i prowadź do radia tylko zastosuj bezpiecznik na tym przewodzie dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki wielkie dam znać jak to zrobie czy pomogło . :)

Wystarczy że zmienię kabel + czy muszę też zmienić kabel - .?

A co jeśli podłączyłbym na długość kabel grubszy a zaraz przy kostce byłby ten sam co wcześniej tzn. jakieś 5 cm tego mniejszego kabla powinno coś to zmienić czy nie .?

NAGRAŁEM FILMIK tak to wygląda :

Edytowane przez Dudzi0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od akumulatora daj plus a minus możesz podpiąć pod karoserie, a te 5 cm kabla możesz zostawić ja też się podłączyłem pod kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem się + pod radio a - nie dotykałem i dalej to samo sprawdzałem na 2 kablach 0.75 i jakiś dużo, dużo większy gdzieś w garażu znalazłem i nic to nie dało czy kombinować jeszcze z tym - .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze minus dać grubszy u mnie takie rozwiązanie pomogło

ja dałem kabel 2,5mm

Edytowane przez krzysiek852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 2 kabelki 2,5mm czerwony i czarny do aku pociagnalem + i - niestety nic to nie dało .:(

Edytowane przez Dudzi0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy w adapterze od kostek iso nie masz przewodów pomieszanych. Kupiłem na allegro adapter i miałem jeden przewód od głośników źle podpięty i tak mi robiło jak tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to moge zrobić.?:) możesz mi zdjęcie podrzucić kabelków.? Albo który to kabel był .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam bo to poprawiłem to był przewód od głośników musisz przejrzeć cały ten adapter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sory ze sie wcinam w temat,panowie ktory pin w kostce do radia jest plusowy a ktory minusowy audi a4b6 ,radio dobre ,jak podepne pod kostke to przycisk swieci w radiu ale radia nie da sie wlaczyc tak jakby prady nie bylo.pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za długą przerwę święta, praca, szkoła ... brak czasu.. ale już jestem sprawdziłem kostkę i nic nie widzę żeby coś się popierniczyło w niej, raczej wszystko na miejscu, sprawdziłem inne radio sencore z delikatnie grubszymi kablami w kostce iso niż dostałem do pioneera i działa normalnie radio ma 4x40 a pioneer ma 4x50 nie wiem czy ma znaczenie to jakieś ale piszę w razie czego. Poniżej filmik z innym radiem w którym nic nie przerywa chociaż jakiś podrób. :P

https://youtu.be/on6IHYc1WP4


Haloooo, halooooo... dostanę jeszcze jakaś odpowiedź.? :) Edytowane przez Dudzi0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel prądowy do radia jest wystarczajaco gruby, ma jak się nie mylę 2,5 mmq. A to wystarczy spokojnie na 20A. Nawet jakby byl 1,5mmq to starczy na 16A. watpię żebyś miał takie bezpieczniki przy radiu.
Przewód do głośników to jakies 0,75mmq. Tez wystarczy na te pare watt z radia.
Te 4x40 czy 50w to nadymania moc a nie sinus czy rms.
Radia dają max 4x15w. A gdyby nawet 4x20w to byłoby 80w i to jest 7,6A.
Sprawdź lepiej kable w gumowej harmonijce, często tam pękają i rożne rzeczy się dzieją.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam popękane kable tam ale chyba oddam to w ręce "szpeca" bo kostka też do wymiany idzie połamała się i teraz nie jest na miejscu tylko "lata" i jakis syf w niej jest ile może kosztować taka wymiana okablowania .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co ty na filmiku i też pionier i co znalazłeś przyczynę?  Też mam przy większym basie przecina. Odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...