Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miga brake i świeci sie ABS helppp


eryczek93

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio mialem robiony generalny remont w mojej audiczce sprzeglo dwumasa rozrzad turbo uszczelki wszystkie amorki laczniki stab itd itd

po wymianie tych wszystkich gratow wszystko bylo okej

potem zabralem sie za dziubanie zasilania do elektrycznych ledzwi w nowych fotelach i pod napieciem wyjalem kostke od airbaga od tego momentu sie zaczelo nie wiem czy jedno ma zwiazek z drugim. vag wykasowal mi bledy airbaga i cala reszta natomiast non stop pali sie abs i miga brake nie idzie tego wykasowac czytalem sporo na necie ale rece opadaja zadnnego konkretnego wyjasnienia a jak juz ktos sobie z tym poradzi to nie raczy napisac co bylo przyczyna... glownie chodzi mi o 2 pierwsze bledy w engine. ma ktos jakies pomysly ?!

VAG-COM Version: Release 311.2-N
1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f
Chassis Type: 8E - Audi A4 B6
Scan: 01,02,03,08,09,15,16,17,26,36,37,45,46,55,56,63,76
Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 038 906 019 JQ
Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1570
Coding: 00002
Shop #: WSC 63351
WAUZZZ8EX3A306216 AUZ6Z0B0386498
2 Faults Found:
18061 - Please check DTC Memory of ABS Controller
P1653 - 35-00 - -
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35-00 - -
Readiness: N/A
Address 08 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 820 043 H
Component: A4 Klimaautomat 1116
Coding: 00000
Shop #: WSC 63351
2 Faults Found:
00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)
41-00 - Blocked or No Voltage
01312 - Powertrain Data Bus
79-00 - Please Check Fault Codes
Address 09 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 907 279 E
Component: int. Lastmodul RDW 0305
Coding: 00001
Shop #: WSC 63351
2 Faults Found:
01519 - Bulb for Back-Up Lights: Right (M17)
57-00 - Electric Circuit Failure
01312 - Powertrain Data Bus
79-00 - Please Check Fault Codes
Skipping Address 15-Airbags
Address 16 -------------------------------------------------------
Controller:
End -------------------------------------------------------
dzieki za odpowiedzi pozdroo
@edit
18061 P1653 468D Moduł ABS - złe funkcjonowanie.
18057 P1649 4689 CAN data bus, ABS - brak sygnału > moduł ABS, przewody, dopasowanie rezystora w ECM
cos takiego znalazlem w necie. mozliwe ze jak dokladalem zasilanie do foteli (pod kierownica do glownego plusa i minusa) to cos odwalilem w tamtym miejscu ? gdzie mam szukac przyczyny ?;/
Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź a najlepiej potraktuj "kontaktem" kostki które rozpinałeś i podepnij jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Wchodziłeś w sterownik abs 03 i próbowałeś wykasować błędy ? (Nie 01 silnik) bo z opisu błedu wynika, że bład w jednym module moze mieć wpływ na inne moduły a tutaj widze błąd w grupie 01 a abs to grupa 03. Edit przeleć bezpieczniki dla pewności.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18061/P1653/005715

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kostek to nie rozpinalem zadnych kostek pod kierownica podczas dorabiania tego. Co do kolegi wyzej to bledy sa z auto scana wiec jakbym nie wykasowal z absu to tez by tu byly. A wiec abs 03 tez byl kasowany

Ale gdyby mnie pamiec zawiodla to dla pewnosci jutro na pewno powtorze operacje dla grupy 03 jak wroce z pracy

Czytałem cos ze jak aku slaby albo xenony hidy sa to tak miga ale no blad pokazuje ewidentnie cos z absem wiec chyba moge to wykluczyc ??

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo dopisałem w poscie :)

Ps ale ja tu widzę, że błędy wywala Ci tylko w grupie 01 a nie 03. Sprawdz jutro dokładnie grupę 03 i kodowanie oraz błędy w niej ;)

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna piątka spalona byla nie mialem jej akurat i nie wsadzalem ale z tego co kojarze to wczesniej tez byla spalona. jutro z pracy jak wroce to zamelduje jeszcze te bezpieczniki

Edit

Z tego co patrze to spalony bezpiecznik byl lewy gorny rog czyli nr 1 od klimy pewnie dlatego wywala blad klimy wiec bezpieczniki odpadaja chyba ze te pod maska musze przylukac jutro

Edit2

Ok w takim razie jutro zamelduje wam kolo godz 19tej grupe 03 i bezpieczniki

Panowie problem solveeeed. Co bylo przyczyna ?! Haha smieszna sprawa. Uznalem ze podepne vaga pod grupe 03 i nie chcial mi sie wcalr polaczyc no to sprawdzam bezpieczniki. Bezpieczniki tez sprawdzalem przed tym jak wzialem sie za ta instalacje. No i co sie okazalo ?! 1 bezpiecznik nie dopchniety !! Niech to szlag taka blachostka :D dzieki panowie za rady pzdrr

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne ze rozwiązane no i w sumie dobrze ze taka błachostka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze odgrzeje kotleta 

U mnie to samo . swieci sie kontrolka i nie da sie połączyc do modułu abs wiec nie mam jak sprawdzic błędu 

Który bezpiecznik odpowiedzialny jest za abs ? prawdzam wszystkie i niby ok . Moze ktorys jest przepalonyu a nie widac . Proszę o pomoc !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...