Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik poziomu oleju brak wskazań na fisie


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do znawców tematu. Ostatnio miałem za niski poziom oleju i czujnik nie pokazał żadnej informacji na fisie pytanie dlaczego? Jeśli byłby uszkodzony czujnik to byłby błąd na vagu a nie ma. Podejrzewam że ktoś tą funkcję wyłączył w kompie pytanie jak ją z powrotem włączyć ? Jakie kodowanie gdzie je wpisać ? Chyba że uszkodzona jest wiązka ale to powinno powodować błąd . Pacjent a4b7 2.0tdi BPW . Czekam na propozycję jak to ugryźć :decayed:

Ps jak już jesteśmy przy kodowaniu to jaki kod aktywuje nie zapięte pasy bezpieczeństwa ? Kiedyś to wyłączyłem ale nie pamiętam kodu aktywacyjnego pomoże ktoś?

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika to sprawdz sobie bezpiecznik to jest ktorys na poczatku moze sie po prostu spalil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są ok ale w internecie znalazłem takie coś

Kanał dopasowania 38:
Za pomocą tej funkcji można wyłączyć lub włączyć ostrzeżenie o minimalnym poziomie oleju przy niskim poziomie oleju. Obecnie ostrzeżenie to występuje we wszystkich samochodach. Funkcję tą można wykonać tylko po uprzednim wprowadzeniu kodu uprawniającego do dostępu "13861".
XXXX0: ostrzeżenie o minimalnym poziomie oleju nieaktywne
XXXX1: ostrzeżenie o minimalnym poziomie oleju aktywne

link do strony http://a4-klub.pltopic/1831-kodowanie-i-adaptacja-licznika/

i wygląda na to że u mnie ktoś właśnie to zrobił. Może czujnik szwankował i ktoś go programowo wyłączył. Sprawdzałem na vagu ale nie wiem gdzie wpisać ten kod dostępu w które okienko bo w podpowiedziach mam 1aktywacja 0 dezaktywacja pomoże ktoś ?

Ps pasy już ogarnąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz od razubw temacie jak poradziles sobie z pasami moze ktos w przyszlosci akurat tutaj zajrzy. A jaki masz kolego program diagnostyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag com 704

W tym linku co podałem jest też kodowanie pasów aktywacja kontrolki i dezaktywacja. Natomiast dalej nigdzie nie znalazłem jak ogarnąć ten czujnik poziomu oleju.

Udało mi się rozgryźć kodowanie czujnika poziomu oleju a więc tak wchodzimy w 17 instruments potem wpisujemy kod w 16access cos tam kod to 13861 vag ten kod sam podpowiada i potem już normalnie adaptation kanał 38 i jeden to czujnik on 0 czujnik off. U mnie było na 1 wiec pytanie dlaczego nie miałem wskazań niskiego poziomu oleju? Od czego zacząć szukanie na vagu błedów czujnika poziomu oleju brak . Na których kablach we wtyczce powinno być napięcie i jakie? Czy jak padnie czujnik to wywala błąd czy może nic nie pokazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niski miałeś ten stan oleju? W T5 np. zapalał się dopiero jak na bagnecie było ledwo na końcu bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata w B6 w AVF to samo jak na miarce na samym końcu ledwo co pokazywało to dopiero wtedy czujnik zawołał pić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nie działa, może ktoś podpowiedzieć jak włączyć sygnalizacje nie zapiętych pasów , i czy taka istnieje w b6 z 2004 roku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...