Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tunerem TV


Virnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Kupiłem auto z rns-e wraz z wbudowanym tunerem dvb-t, widziałem opisy na forum i wiem, że jest to możliwe. Kwestia jest następująca: nie wyszukuje kanałów a sprzedawca mi powiedział, iż może być jakiś problem z anteną, oszukuje i tuner jest analogowy czy rzeczywiście gdzieś tkwi problem?

Foty:

Vsxdkh3.jpg

gSEmrVc.jpg

o3kM4R4.jpg

3YmbXWJ.jpg

No i jakaś tam fota zza schowka, bo nie mogę wyciągnąć navi nawet wyjmakami bo otwory są czymś zapchane..

SOemL2m.jpg


Jak wyciągnąć navigacje jak wyjmaki nic nie dają bo te otwory są czymś zapchane w środku? pchanie zza schowka nic nie daje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem, i tuner jest cyfrowy dwukanałowy. Pytanie dlaczego nie wyszukuje kanałów i jak wyjąć te cholerne RNS żeby się do niego dostać (tuner jest zaklinowany za nawigacją a otwory na wyjmaki są zapchane czymś plastikowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widać ze ktoś próbował wyciągnąć nawi samoróbkami np. z karty kredytowej i mu zostały. A co do zasięgu sprawdź antenę (może jest uszkodzona albo nie podłączona) lub podłącz inną. Lub za duże zakłócenia jak mieszkasz w Warszawie (LTE zagłusza DVB-T)

Edytowane przez tryczek147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak sprawdzić antenty jak tego dziadostwa nie wyjmę... odłączyłem już klemę - od akumulatora i bez zmian. Dzięki za zainteresowanie, chociaż Ty jeden :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przyjechać dziś na spota do Arkadii to by może się coś poradził


a jeszcze jedno pytanie masz może pilota do tego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie byłem na żadnym, troche wstyd i te sprawy.. wiadomo :D

tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełna, obsługuje z tego usb (odtwarzam filmy i mp3), sam problem to brak wyszukanych stacji.

dokładnie to jest to:

http://naviservice.com.pl/pl/p/DVBT-HDRS-Tuner-telewizji-cyfrowej-DVB-T-do-nawigacji-RNS-E/184

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że anteny są do D*

U mnie na tych antenach (dokładnie takie same) też nic nie wyszukiwał ale jak je wytargałem z samochodu i zawiesiłem 3 metry nad ziemią to już było ok...

Miałem dwie sztuki jedna na przedniej a druga na tylnej jak U Cibie i mogłem zapomnieć o TV i w Warszawie i w okolicach ....

One mają dodatkowo zasilanie +12 v czyli są aktywne może zasilanie nie dochodzi sprawdzałeś ?? czy jest + 12 V na antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam za bardzo jak sprawdzić bez rozbierania boczków, ale spróbuje pokombinować, a wyszukać próbowałem i w wawie i na wioskach i w lesie i w szczerym polu ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na tych antenach miałem to samo.

postaraj się podpiąć antenę która jest na wysokości przynajmniej 3, 4 metrów tak na sztukę i zobacz czy zacznie wyszukiwać sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bedzie to samo ale kiedys kupilem zewnetrzny telewizor ojcu do ciezarowki i do tego antene (korona) niby najlepsza do tego typu odbiornikow i w mojej miejscowosci w ogole nie bylo szans na wyszukanie kanalu... we wloclawku na jednym parkingu bylo to samo a 100 metrow dalej nie trzeba bylo w ogole wyciagac anteny na zewnatrz. Takze mysle ze moze to byc problem z zasiegiem

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem ale zaczęło coś wyszukiwać w manualnym trybie skanowania, ale teraz przyszedł kolejny problem - stacje się nie dodają pomimo takowego monitu, próbowałem już wszystkich tricków :/

IMG_20160406_213612.jpg

IMG_20160406_213540.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...