Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy skrzynia JEM podejdzie zamiast GBA?


silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam do wymiany skrzynie w moim wozie. Aktualnie to 6 bieg GBA połączona z silnikiem AVF. Chciałbym wymienić na skrzynie z B7 JEM HCK lub HCF. Wiem że trzeba wymienić ciegna i łapę. Wszędzie jest opisane że można wsadzić HCK lub HCF lecz nie ma informacji o skrzyni JEM, a jest to skrzynia z B7 2.0 tdi. Czy ma ktoś jakieś info czy ona też będzie pasować i jakie ma przełożenie. Te skrzynie są bardziej dostępne i w lepszych pieniądzach.

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała,ogólnie wszystkie od 2.0tdi pasują do 1.9tdi,sprawdź tylko czy prędkość masz odczytywaną z impulsatora ,który siedzi w skrzyni ,czy z abs-u,auta produkowane po 06.2002 nie miały już impulsatora,w innym przypadku trzeba zegary zmieniać,nowsze skrzynie nie mają miejsca na impulsator

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam impulsatora, już trochę poczytałem i dowiedziałem się że JEM to następca HCF o takich samych przelozeniach. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik, u mnie mechanik też postawił diagnozę huczenia na skrzynię. Też chciałbym wstawić coś najświeższego.

Według danych z ELSA, skrzynia JEM ma te same przełożenia co HCF więc powinno być OK. do tego obie są przewidziane do 1,9 l - 96 kW TDI

xrbqyzdg.jpghi4e6mrd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Już doczytałem w elsie że JEM to następca HCF. Będę wymieniał w przyszłym tygodniu, dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...