Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławienie, ustaje po przegonieniu na obwodnicy


ma4ciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, mam następujący problem. Powyżej 130km/h zaczyna dławić auto (na PB oraz na gazie), wg mnie wygląda to na wypadanie zapłonu. Autem trzęsie cały czas powyżej tej prędkości, usterka najbardziej się udziela przy stałej szybkości (nieważne czy 130km/h, czy 160km/h itd). Dodatkowo czasem (co prawda rzadko, ale występuje) na zimnym silniku wypada zapłon także przy niskich prędkościach, podczas przyspieszania, po zagrzaniu przestaje. Stan układu zapłonowego:

Świece NGK : wymiana 5tys. km temu
Przewody WN NGK : wymiana 18tys. km temu

Dodatkowo wymieniałem dolną fajkę od cewki, kupiłem jakiś czas temu używaną cewkę więc mam w zapasie.

Co sądzicie o usterce? W najbliższym czasie spryskam przewody wodą gdy będzie ciemno i zobaczę, czy iskrzy. Wg mnie może to byc wina kabli, ale nie za wcześnie na wymianę? Pohulały 18tys km, zakupione niecały rok temu. Na VAGu zero błędów

EDIT EDIT EDIT EDIT

podbije temat, bo sprawa się trochę rozwinęła. Auto zaczęło szarpać bez względu na prędkość, nie są to pojedyńcze zadławienia, ale cała seria (przy mocnym dodaniu gazu dolot strzela jak z karabinu). Ale uwaga, wszystko ustaje po około 10minutach na obwodnicy(+120kmh). Podejrzewam ze ciągłe wysokie obroty działają jak lekarstwo. Mogę jezdzic po miescie 1-2h i nic się nie poprawi, a 10min na obwodnicy załatwia sprawę (prawie, przy wysokich prędkościach jest tak jak przed edycją posta) do wystygnięcia silnika. Co moze byc przyczyna? Od zalozenia tematu wymieniłem :

-kable NGK

-fajki cewki Bosch

-używana cewka ori.

Dalej tak samo. Jest sens sprawdzać świece?


wrócił stary błąd na vagu

00561 - Mixture Adaptation
12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded
Edytowane przez ma4ciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...