Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po przekręceniu zapłonu auto nie odpala !


rafalx11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem bardzo sporadycznie pojawiał się już kilkakrotnie ale nie przeszkadzało w użytkowaniu , do czasu , a mianowicie od kilku dni co kilka odpaleń samochodu po przekręceniu zapłonu brak jest jakiejkolwiek reakcji silnika , prostu nie odpala i zero komunikatów . Przez dłuższy czas zero reakcji na zapłon i trzymanie kluczyka w pozycji rozruchu . Po wielu wielu próbach jakoś odpala , kilka razy pomogło wciśnięcie pedału hamulca ale to sporadycznie , dodam jeszcze ze od dłuższego czasu po przekręceniu na zapłon nie świeca światła mijania , dopiero po uruchomieniu silnika się zaświecają .

Proszę o jakąś opinie i pomoc . Osobiście zastanawiam się nad kostką stacyjni lub rozrusznikiem albo kablami przy nim , ale to narazie tylko przypuszczenia.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie wszedzie mase :) mialem kiedys ze kabel luzny byl :) Delikatnie lapal i kontrolki sie palily ale nie odpalal. Czasem zalapal ale rzadko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybką odpowiedz uszkodzona jest raczej stacyjka . Odpiąłem od niej kostkę i jak podłączyłem spowrotem to jeszcze poruszałem nią , odpala narazie normalnie .

A powiedzcie jeszcze czy ta kostka możne tez być odpowiedzialna za brak świateł mijania na zapłonie bez odpalania silnika ? Po zapaleniu światła są normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak. Wymień od razu tą kostkę (koszt raczej nie duży) bo któregoś razu jak będziesz 200km od domu to stracisz światła tak mi się trafiło. W dzień to jeszcze małe piwo ale w nocy jesteś unieruchomiony. Nadmienić także trzeba że występują tam różne rodzaje kostek w przypadku mojego kolegi audi a6 c4 są 3 rodzaje kostek o różnej cenie:

1. Kostka za 60zł
2. Kostka za 80zł

3. Kostka za 120zł

A teraz zgadnijcie która opcja mu się trafiła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki kostka wyciągnięta jutro kupie w motoryzacyjnym i myślę ze będzie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...