Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia odbioru fal radiowych


Romeck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio podłączyłem kilka dodatkowych bajerów w aucie takich jak porty usb do ładowania telefonu oraz podwójne gniazdo zapalniczki pod ktore podlączyłem cb radio oraz wideorejestrator. Wszystko podpiąłem pod plus po stacyjce w listwie pod kierownica. Wszystko działa ok aczkolwiek po przekreceniu zapłonu radio straszne gubi fale. Praktycznie zanikaja nawet na takich stacjach jak rmf czy zet. Przez swieta zjezdziłem krajowa 10, 7, 50 a nawet centrum stolicy także problemem nie jest raczej zasieg w okolicy mojego zamieszkania.

Za wszystkie sugestie oraz porady z góry dziekuje. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr? Zapomniałem dodać ze mam zwykłą uniwersalna antene bez żadnego wzmacniacza

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Zapodaj filtr na zasilanie radia

http://allegro.pl/fi632-filtr-przeciwzakloceniowy-cb-radio-car-audio-i6052052504.html

Cos takiego? Zalozyc do radio fm czy cb radio? Czy tu i tu?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne są złej jakości przetwornice napięcia w tych bajerach które dołożyłeś.

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne są złej jakości przetwornice napięcia w tych bajerach które dołożyłeś.

Tzn. że nic sie nie da na to poradzic? Czy jest jakas możliwość? Troche dziwne żeby taki producent jak president czy blaupunkt montował takie przetwornice... chyba ze ta przetwornica w ladowarce robi taki gnój...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestratorze nie ma żadnych przetwornic tak jak xenonach czy zenonach tak samo w ładowarkach co nie znaczy że nie sieją zakłóceniami bo pewnie tak jest jak w większości chińskich g*

Załóż na początek filtr na zasilanie radia FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filtr jak wkleilem w linku wystarczy? Bo to tez na pewno chinskie g* hehe

no w ładowarce chyba jakas przetwornica jest bo redukuje napiecie z 12 V na 5V

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ładowarka winna i jest tam przetwornica w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ładowarka winna i jest tam przetwornica w niej.

Odepne dzisiaj ładowarke i zobacze czy problem zniknie. Jesli rzeczywiscie ona ma wine to czy taki filtr pomoże czy jedynym rozwiazaniem bedzie usuniecie ładowarki?

2f7549e6292ed368b24bfc7bcdfcfe67.jpg

Takie to cos...

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest filtr tylko ładowarka

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładowarka. Taka mam zamontowana. Filtr o ktory pytalem jest w poscie nr 3

Jaka w ogole antena byla montowana w b5 2000rok? Ze wzmacniaczem czy bez? Znalazlem w internecie ze niektorzy maja pod lampka w bagazniku jakis wzmacniacz i tam jest laczenie anteny z kablami idacymi do radia i tam sa chyba 3 kable a niektórzy maja jakieś zasilanie w jednym kablu koncentrycznym z wtykiem Roka czy cos takiego. U mnie od poczatku byl slaby odbiór a pod lampka byl tylko odciety koncentryk. Kupilem zwykłą uniwersalna antene bez wzmacniacza i zeby nie przeciagac calego kabla ucialem i polutowalem kabel ram pod lampka. Moze lepiej byloby kupic jakas dobra antene ze wzmacniaczem tylko jak pociagnac kabel zasilajacy do przodu auta?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Tak ładowarka. Taka mam zamontowana. Filtr o ktory pytalem jest w poscie nr 3

Jaka w ogole antena byla montowana w b5 2000rok? Ze wzmacniaczem czy bez? Znalazlem w internecie ze niektorzy maja pod lampka w bagazniku jakis wzmacniacz i tam jest laczenie anteny z kablami idacymi do radia i tam sa chyba 3 kable a niektórzy maja jakieś zasilanie w jednym kablu koncentrycznym z wtykiem Roka czy cos takiego. U mnie od poczatku byl slaby odbiór a pod lampka byl tylko odciety koncentryk. Kupilem zwykłą uniwersalna antene bez wzmacniacza i zeby nie przeciagac calego kabla ucialem i polutowalem kabel ram pod lampka. Moze lepiej byloby kupic jakas dobra antene ze wzmacniaczem tylko jak pociagnac kabel zasilajacy do przodu auta?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Zaczne chyba od wymiany anteny na taka ze wzmacniaczem jednak mam kolejny problem... w internecie znalazlem antene ze wzmacniaczem z przewodem zakonczonym wtykiem RAKU-2 W ktorym idzie od razu zasilanie do wzmacniacza. U mnie natomiast w aucie jest uciety kabel antenowy (brak gniazda RAKU-2) Mozna to jakos sensownie polaczyc zeby smigalo a zeby nie ciagnac calego nowego kabla? (Nie moge nigdzie znalezc samego gniazda raku...)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odkopie temat bo caly czas nie moge sobie z problemem poradzic... w miedzyczasie padło mi radio i kupiłem nowe. Odbiór fal jest teraz w miare ok natomiast jeśli podłącze pod zapalniczke wideorejestrator nagle na radio wskakuja szumy... kombinowalem z filtrami przeciwzakłóceniowymi ale nic nie pomaga... teraz trzymam sie tezy ze zakłócenia te moga wystepować z przyczyn elektrycznych niż antenowych. Czy to możliwe? Czy mogłoby pomoc podłączenie radia bezposrednio pod ako?

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...