Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące wolne obroty po wymianie uszczelki napinacza w 1.8T BFB


zioleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie odbyły się następujące prace "konserwatorskie":

- montaż urządzenia VAG 3366 i skręcenie nim napinacza

- odkręcenie napinacza i zmiana uszczelki pod nim (bez demontażu wałka)

- złożenie do kupy na nowych uszczelkach pokrywy

- demontaż i "odszczurzenie" całej odmy

- demontaż N205 w celu zmiany o-ringu

Po powyższych zabiegach falują obroty i dziwnie odpala (z oporami ) a po przejechaniu około 200 km wywaliło MILa. Sprawdziłem VAGiem i najpierw :

* 16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced)

P0011 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

po skasowaniu i ponownym odpaleniu:

* 17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation

P1340 - 001 - Upper Limit Exeeded

i już został tzn po skasowaniu wraca po ponownym odpaleniu. Na wyłączonym silniku czysto.

Statycznie w grupie 090 w trzecim polu wskazania od 0 do 6 (niby w normie), ale 093 to rozjazd na 23 (chyba lipa).

Potrzebuję potwierdzenia czy pokrywa do zdjęcia i weryfikacja ustawienia łańcucha to dobry trop? Łańcuch po ściśnięciu napinacza mógłby przeskoczyć?

Z paskiem rozrządu nic nie było kombinowane, jedynie co działałem w tej okolicy to odpinanie wtyczki od G40, ale nie wywala błędu połączenia więc chyba jest ok...

Napinacz działał bez problemów tzn zero grzechotania łańcucha przy odpalaniu, przy normalnej pracy i w ogóle nie było do tej pory żadnych sygnałów z tego elementu.

Panowie, ten mój "nałóg" nie pozwala odetchnąć! Musiałem iść pogrzebać i odkryłem przyczynę... Śmieszny o-ring (za gruby) rozplaszczył się po dokręceniu N205 i zablokował ten "tłoczek" napinacza... Wyjąłem go, skręciłem na szybko bez gumki i blok 090 pokazuje 0, a blok 093 tylko 1. Obroty oczywiście równiutkie. Gumka musi być pasowna! Temat do zamknięcia.

Edytowane przez zioleks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...