Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logi do oceny 2.0 TDI BRE - Bardzo przeładowuje.


truszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem. Zachciało się chipa. Niestety tuner na dzień dobry podłączył kompa i wio na drogę, okazało się, że turbo niedomaga. Przeładowuje, gośc niestety odesłał mnie z kwitkiem, a ja zacząłem drążyć temat.

Więc tak:

N75 - nowy ori z ASO

Czujnik który mierzy ciśnienie - nowy z ASO

Tubo po sprawdzeniu, mówią ze na 100% dobre, tu mi dali takie kartki:

14993011.jpg 14993010.jpg (kliknij by powiększyć)

W silniku taki błąd:

1 Fault Found:
000564 - Boost Pressure Regulation
P0234 - 000 - Limit Exceeded (Overboost Condition) - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00110000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 255
Mileage: 269031 km
Time Indication: 0
Freeze Frame:
RPM: 3360 /min
Speed: 78.0 km/h
Load: 100.0 %
Voltage: 14.36 V
Bin. Bits: 00101000
Absolute Pres.: 2295.0 mbar
Absolute Pres.: 2590.8 mbar
Już nie wiem co robić, chłopaki od turbin mówią ze to może być wina zapchanego DPF, ale nie świeci sie kontrolka...
Zrobiłem logi grupy 11, jeszcze po wymianie N75, może ktoś rzucić okiem, i powiedzieć, czy jest dobrze? Moim zdaniem nie, bo auto na 2 biegu nie jeździe, nie wkręca się na obroty, szarpie i nie przyspiesza. Nie wiem co myśleć.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie jak Ty, pojechałem na program w Wawie, samochód na rolki i od razu diagnoza przeładowuje. Dziwnym trafem na górze jest od razu warsztat, dostaje wycenę, że na pewno trzeba wymienić turbo i może inne rzeczy wyjdą. Wkur... się i pojechałem do innego - znanego w Piasecznie. Tam na rolki i facet mówi, że to żadne przeładowanie, jest ok, działamy. Zrobił program i jeżdżę do dziś. Fakt, że turbina poszła bo był na nią czas - 200 tyś km. Założyłem nową i jest ok. Sprawdź jeszcze przewody od turbo bo mi wywalił błąd jak był przedmuch, ten przewód który wychodzi z turbo do dołu lubi przepuszczać na uszczelniaczu lub w ogóle się rozwala. Tutaj niech Cię ręka boska broni przed zamiennikiem, przerabiałem to, wystrzelił po 10 km - tylko Ori koszt chyba 400-500 zł.

Patrzyłem na logi choć znawca nie jestem ale ciśnienie moim zdaniem w normie, normalnie jest 1,4 bar po wirusie 1,5 bar - przynajmniej ja tak mam. W piku jest po 1,6 bar ( po wirusie) i nie wywala błędów.

zakup sobie to - super sprawa - http://www.qmatis.com/pl/devices/menu-vfiz

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...