Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Falowanie obrotów, silnik czy automat?


choina91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostanio problem ze swoim autkiem mianowicie obroty falują przy stałych prędkościach na 4tym biegu ( automat czterobiegowy) . Jest to najbardziej odczuwalne przy prędkości 70km/h . Zorientowałem się trochę w problemie przeszukałem pół internetu i znalazłem informację, że zawór lock-up może się nie zapinać - czyli sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji. Ok spoko tylko, że dzwoniłem do kilku warsztatów zajmujących się naprawą automatów i każdy zgodnie powiedział sprzęgło hydrokinetyczne ALBO silnik . Jeden z nich poradził mi abym pojechał do aso odżałował z 250zł i sprawdził silnik na ich komputerze, zasugerował by sprawdzić - ecm, bcm i tcm cokolwiek to oznacza :)

Zrobiłem filmik opisujący problem, akcja zaczyna się od 0.30m :)

Co o tym myślicie to silnik czy automat ?

Edytowane przez choina91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na hydrokinetyka.

Jedz w miejsce gdzie droga jest pod stromą górke, wbij 3 bieg i utrzymuj prędkość, jaką chcesz ;)

Jak wybierakiem wbijesz któryś z biegów - 1,2,3 to lock-up nie jest zapinany, jak obroty nie będą falować to hydrokinetyk.

Jak obroty będą falować to przyczyny szukaj w silniku, najczęsciej zabrudzony nastawnik pompy wytryskowej.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mazowieckim w okolicach tak płaskich że Pałac Kultury, ze 130km widać :( także ciężko będzie coś sprawdzić ewentualnie mogę powiedzieć jak pół roku temu byłem w Bieszczadach to tragicznie wjeżdżało się pod większe wzniesienia tam falowanie było dużo bardziej odczuwalne .

Edytowane przez choina91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kabel vag?

Podczas falowania obrotów na pedale gazu lub podłodze czuć taką delikatną "tarkę"?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam, tarki nie czuje. Chociaż to co piszesz wydaje się logiczne skoro lock up załącza się od 4 biegu to nie powinienem czuć falowania na pozostałych biegach. Spróbuję jutro wbić 3 i na prostej zobaczymy co się dzieje.


Sprawdzone, obroty do trzeciego biegu, nie falują na prostej drodze. Jest jeszcze jedna sprawa, czasami auto zamiast gładko przerzucić bieg najpierw wyraźnie zwyje i dopiero wsadza bieg, to jest tak zwane ślizganie sprzęgła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąganie może być spowodowane poślizgiem lock-up gdyż jest on załączany na 2-3 sek. przed każdą zmianą biegu.

Jak obroty nie falują jak wybierakiem wbijesz 1,2,3 bieg (wtedy tarcza lock-up nie jest załączana) to problem leży w hydrokinetyku.

Jak masz kabel to już jest dobrze, do tego pełna wersja vcds i możesz zrobić adaptacje sterownika na danym kodowaniu, przywrócenie ustawień fabrycznych sterownika oraz adaptacje pedału gazu.

Jak bede jutro na PC to Ci podrzuce co i jak masz zrobić o ile chcesz ;)

Można spróbować przekodować sterownik na tryb sport - szybciej jest zapinany lock-up, zmiana biegów może ulec poprawie, a falowanie obrotów może ale nie musi ustąpić.

Należy pamiętać że to jest "półśrodek", maskowanie problemu do czasu aż znowu zacznie się coś dziać spowrotem.

Jest to dobry sposób żeby jesscze troche pojeździć gdy nie ma kasy na dość duży wydatek jakim jest wyciągnięcie/założenie skrzyni, regeneracja hydrokinetyka oraz przegląd skrzyni... ewentualnie wymiana zużytycj części.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa na robotę jest, więc myślę, że zaprowadzę auto do jakiegoś serwisu skrzyń automatycznych najbliższy 130km od miejsca zamieszkania, ale poradzę sobie. Wolę nie oddawać auta do zwykłego mechanika od wszystkiego zbyt krucha sprawa :P Chwilę zastanawiałem się czy nie lepiej kupic b6 ale chyba lepiej jak jeszcze pojeżdżę zrobię wszystko na cacy i nie będzie mi go wstyd sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...