Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie - problem


Matti91

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich

mam problem z moim Audi A4B6 19.TDI 130 km niecałe 300 tys przebiegu

problem pojawiał się przy odpalaniu - po nocy ciężko pali, około 1 minuty kręci ale jakby nie dostawał paliwa, po minucie lekko zatelepał, dostaje paliwo i odpala, sytuacja powtarza się od około 2 tygodni, w samochodzie zrobiłem:

- sprawdzenie świec żarowych - 1 padnięta i wymieniona

- sprawdzenie szczelności układu

- filtr paliwa rano był pusty - wymiana filtra na nowy, bez efektu więc do wymiany poszła pompka paliwowa ( mój model ma tylko jedną bez popmki w zbiorniku)

po wymianie pompki problem z odpalaniem ustał, ale pojawił się innym problem - podczas jazdy samochód jakby nie dostawał paliwa, przerywał i wolniej się rozpędzał, po zatankowaniu do pełna po jednym dniu 'rozruchu' problem ustał

dzisiaj rano powrócił problem ponownie, około minuty kręcenia, na biegu jałowym delikatnie zarzuca 'skacze', obroty trzyma równo na 900. doszedł jeszcze taki problem że dość mocno kopci, delikatnie biały dymek, ale bardzo mocno śmierdzi co wcześniej się nie zdarzało. nie bierze oleju ani płynu z chłodnicy.

rok temu wymieniłem komplet wtrysków - na gwarancji po regeneracji

rozrząd z pompą wody

uszczelkę pod głowicą

komplet filtrów

zrobiłem 8 tys kilometrów i jeździł bezproblemowo, dopiero od około 2 tygodni są takie jaja

co robić dalej? w tygodniu jestem umówiony na vaga, jakie mogą być przyczyny jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie masz pompki w zbiorniku? sprawdź pompę vacum, paliwo nigdzie nie ucieka? kąt synchronizacji na rozrządzie masz prawidłowy?

Edytowane przez mariuszbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi 013 023 004 mozliwe ze pompki zdechły,

Pomiar kompresji by sie tež przydał,

Pompke w baku napewno masza pasowało by sprawdzić czy działa.

Do sprawdzenia też przekaźniki pod ecu czy nie stoi tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

mam problem z moim Audi A4B6 19.TDI 130 km niecałe 300 tys przebiegu

problem pojawiał się przy odpalaniu - po nocy ciężko pali, około 1 minuty kręci ale jakby nie dostawał paliwa, po minucie lekko zatelepał, dostaje paliwo i odpala, sytuacja powtarza się od około 2 tygodni, w samochodzie zrobiłem:

- sprawdzenie świec żarowych - 1 padnięta i wymieniona

- sprawdzenie szczelności układu

- filtr paliwa rano był pusty - wymiana filtra na nowy, bez efektu więc do wymiany poszła pompka paliwowa ( mój model ma tylko jedną bez popmki w zbiorniku)

po wymianie pompki problem z odpalaniem ustał, ale pojawił się innym problem - podczas jazdy samochód jakby nie dostawał paliwa, przerywał i wolniej się rozpędzał, po zatankowaniu do pełna po jednym dniu 'rozruchu' problem ustał

dzisiaj rano powrócił problem ponownie, około minuty kręcenia, na biegu jałowym delikatnie zarzuca 'skacze', obroty trzyma równo na 900. doszedł jeszcze taki problem że dość mocno kopci, delikatnie biały dymek, ale bardzo mocno śmierdzi co wcześniej się nie zdarzało. nie bierze oleju ani płynu z chłodnicy.

rok temu wymieniłem komplet wtrysków - na gwarancji po regeneracji

rozrząd z pompą wody

uszczelkę pod głowicą

komplet filtrów

zrobiłem 8 tys kilometrów i jeździł bezproblemowo, dopiero od około 2 tygodni są takie jaja

co robić dalej? w tygodniu jestem umówiony na vaga, jakie mogą być przyczyny jeszcze?

witaj matti 91 pomogło ci cos, znalazłeś przyczyne bo ja mam taki sam problem jak ty, jezeli sobie poradziłeś to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podzielcie się swoją wiedzą o tym problemie bo coś podobnego chyba i mojemu maleństwu dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...