Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny szum podczas jazdy


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomóżcie. Słyszę dziwny szum podczas jazdy. Nasilający się wraz ze wzrostem prędkości i stały (nie wuu wuu wuu). Uwydatnia się tak powyżej 50 km/h niżej albo go nie słychać, albo jest tak cichy, że w kabinie nie słyszę. Nie jest to żaden świst wiatru czy coś podobnego docierającego z uszczelek. Dźwięk idzie od strony konsoli. Na jałowym nie ma nic - zwiększam obroty ale tego nie słychać. Podczas jazdy jak wcisnę sprzęgło jest bez zmian.

Mi ten dźwięk przypomina trochę odgłos jakbym jechał po mokrym asfalcie. Ale na oponach letnich teraz i zimowych było to samo... Próbowałem wl/wył klimatronik i bez zmian.

Jakieś sugestie od czego zacząć szukać ? Możliwe ze skrzynia ? Mogę spróbować nagrać filmik ale nie wiem czy ten mikrofon to uchwyci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła ? ? ? Idzie to jakoś sprawdzić ? Na stacji diagnostycznej wyłapią ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.wez lewarek,podnies przednie ktores kolo,zobacz czy jest luz gora-dol,jesli nie ma to wylacz esp , wbij 4bieg,pusc sprzeglo,rozpedz kolo do 50 km i wcisni sprzeglo.gdy kolo bedzie schodzic z obrotow posluchaj czy slychac jakies niepokojace dzwieki. jesli nic nie uslyszysz,niech druga osoba znow rozpedzi to kolo,najlepiej z kanalu ze stetoskopem w uszach sprawdz na zwrotnicy czy nic nie chrupie.to samo zrob dla drugiego kola. u mnie rytmicznie szumialo .aso nie moglo tego zdiagnozowac,dopiero sam to wspolnie z narzeczona rozkminilismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem ESP, 4 bieg i rozpędziłem kolo, słychać wyraźnie szum z kół , przy zamkniętych oknach własnie to słyszę w środku. Takie szyyyyyyyyyyyyy jak odrzutowiec trochę. W prawym kole jest wyraźnie głośniej niż w lewym. Luzów nie ma.Co najlepsze pomagał mi kolega i był paskiem po lifcie. Podnieśliśmy i jego auto na próbę i zonk bo u niego to taka cisza, że nie słyszał w aucie czy koło się kręci w ogóle. Podjadę jeszcze do mechanika na kanał i wtedy od spodu zobaczy się skąd niesie się ten dźwięk, czy ze skrzyni czy z kół... A może jeszcze z czegoś innego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u mechanika i na stacji diagnostycznej szykuje się do wymiany skrzyni :/ Regeneracja nie ma sensu kiedy można młodszą używkę z B7/B8 kupić w kwocie 300-700 zł... Także u mnie szum pochodzi jednak ze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...