Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemnianie szyb - jaką folie wybrać?


Dykcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chcę zasięgnąć opinii jaką folię wybrać. Chodzi mi o przyciemnienie szyby tylnej w avancie. Próbowałem taką zwykłą folią ale ze względu na kształt szyby nie jest to łatwe, wychodzą zamięcia i nie wygląda to ładnie. Słyszałem o foliach które pod wpływem temperatury dopasowują się do szyby. Może ktoś używał takiej foli i może jakąś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia musi być termokurczliwa. W pierwszym kroku przed jej przyklejeniem do szyby docinasz odpowiedni kawałek, przykładasz do szyby od zewnątrz i podgrzewasz delikatnie aż jej kształt dopasuje się do kształtu szyby tak że nie ma zagięć ani załamań na foli. Dopiero jak masz ją dopasowaną do szyby to naklejasz ją od wewnątrz.

Takie folie produkują np. firmy 3M, Sungard lub Armorlite.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację :) kilka szyb już przyciemniłem, wiem co i jak ale w tym przypadku pokonały mnie wypukłości szyby :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz oddać komuś do zrobienia? Koszt to parę dych za szybę a lepiej mieć gwarancję że będziesz mieć zrobione raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dych? U mnie w okolicy ceny zaczynają się od dwóch stów. Za sam bagażnik bez drzwi z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni znajomy robił w jednej firmie za bodajże 60 albo 70/szyba, tylna pewnie trochę drożej.


http://foltechdesign.pl/przyciemnianie-szyb/w tej firmie. Może po znajomości kasowali go trochę taniej. Tutaj jest 350 za komplet tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soory. Czy w temacie nie jest :

"jaką folie wybrać? " :co::mysli:

Edytowane przez Viwaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mu to da że mu polecisz super folię za nie wiadomo ile hajsu skoro mówi że coś mu nie wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylna dałem do zrobienia bo alpinista nie jestem, zapłaciłem sete a resztę sam zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A pytanko takie mam na temat wymiaru folii bo folie mozna kupic o szerokosci 50cm, 75cm, 150cm i chyba w caloci 300cm. Na tylna klape do avanta starczy 50cm.? Mierzylem i niewiem jaka kupic bo 50 bylo by na styk. Ktos robil to sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...