Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne objawy ogrzewania ?


ZACHAR

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że 51 jest właśnie od płynu chłodzącego. A czujniki temperatury wewnętrznej są dwa: w desce rozdzielczej miedzy radiem a klimatyzacją (kanał 57) i gdzieś w podsufitce (kanał 56). Chwilowo mam dokładnie ten sam problem i mam nieszczelną obudowę termostatu więc za mało płynu w układzie. Jak mi szyby zaparują to nie ma szans żeby je automatyczne odparować a ogrzewanie praktycznie nie działa. Według mnie to kwestia odpowietrzenia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w podsufitce nic nie bylo bo tez rozbierałem. czujnik można sprawdzić podpinając pod komputer i zobacze jaka wskazuje temperaturę, u mnie pomimo iz było na dworze 7 stopni , w kabinie pokazywał mi 50 i niestety nie chciało grzać. udało sie go ustawić komputerowo - na szczęście nie był walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samoo tzn moj ojciec czyszczenie nagrzewnicy wszystko rozwiaze na postoju grzal a jak jechales to zimne !![br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 23:19_________________________________________________wyczysc pod ciśnieniem nagrzewnice wymień płyn chłodniczy na nowy i bedzie grzaccccccccccccc ze hej :notworthy:[br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 23:20_________________________________________________korek jest zaraz po lewej stronie jak sciagniesz od przodu prawa kratke tam gdzie IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wreszcie zaczęła grzać.Kupiłem w ASO termostat wpłukalem jeszcze raz nagrzewnice odpowietrzyłem i jak narazie jest OK (aż miło).Martwi mnie tylko jedna rzecz na 49 kanale temperatura skacze od 95 do 105 czy to jest normalne a dodam że na blacie cały czas 90 stopni,dodam jeszcze gdy rano włączam49 kanał wyświetla się 30 oczywiście silnik jest zimny.czy to może być padnięty czujnik temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...