Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne objawy ogrzewania ?


ZACHAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam dziwne objawy ogrzewania,a mianowicie auto nagrzewa do 90 po 10 km jazdy(nowy termostat,układ odpowietrzony,żadnego błędu w kilamatroniku sprawdzane vagiem) a w środku leci zimne powietrze.Sciągnę wąż z dziurką z nagrzewnicy zaczyna grzać normalnie a po paru minutach jazdy spowrotem leci zimne powietrze,nagrzewnica płukana była czysta ,a temperatura na wskażniku temp.cały czas 90 stopni.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza "Sciągnę wąż z dziurką z nagrzewnicy zaczyna grzać normalnie". Czy jeździsz bez założonej rurki i sprawdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz je na odwrót założone. Po lewej powinieneś mieć ten z dziurką. Istnieje jeszcze możliwość że gdzieś wąż jest przyblokowany i płyn nie ma obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże mam na pewno dobrze założone.Węże nie są przytkane sprawdzałem dzisiaj.A może na pompie wody obluzował y się łopatki i słabo pompuje,ale wtedy by się grzała a ona się nie grzeje temp cały czas 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba porządnie odpowietrzyć,

nagrzewnica obroty na full i zlej przez odpowietrznik 1-2ltr płynu,

później uzupełnij płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba porządnie odpowietrzyć,

nagrzewnica obroty na full i zlej przez odpowietrznik 1-2ltr płynu,

później uzupełnij płyn

Też stawiałbym na odpowietrzenie, pamiętam jak odpowietrzałem swojego AFNa trwało to chyba z 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje w poniedziałek odpowietrzyć,dam znać czy pomogło.dzięki za pomoc.[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 18:20_________________________________________________Odpowietrzyłem układ tak jak pisał kolega zaczeło lecieć gorące powietrze myśłam ,że jest OK a tu klops.Po przejechaniu 15km

z prędkością 110km/h zawiało znowu zimne powietrze.W czasie tej jazdy na kanale 49 temperatura skakała od92 do102 spadała i rosła,ana blacie cały czas 90stopni.JAK przestał grzać otworzyłem maskę wszystko ok ,górny wąż ok ,te od nagrzewnicy trochę chłodniejsze niż górny,odkręciłem korek od zbiorniczka z płynem chłodniczym i zakręciłem

zaczeła grzać i po jakimś czasie znów zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimatronik ?

Jeśli tak to jest to normalne, najpierw dogrzewa kabinę a gdy jest już ciepło to przymyka ciepłe powietrze i zaczyna lecieć chłodne. U mnie jest dokładnie tak samo wystarczy dodać z trzy stopnie na klimatroniku i za chwilę dodaje ciepłego powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przedmuchałeś takie okienko plastikowe z dziurkami tuz nad klimatronikiem bo u mnie było podobnie tylko ja sie nie bawiłemm w odpowietrzanie bo układ jest i był ok tylko przedmuchałem to i jakby ręką odjął

:good:pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij najpierw od najprostrzych czynnosci :wink4: przeczysc to okienko tak jak kolega adam_comp Ci radzi a ewentualnie potem wez sie za odpowietzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te okienko to panowie jest czujnik temperatury wewnętrznej.za tą kratką się znajduje. jeżeli jest on walnięty to nagrzewnica tylko dogrzewa kabine i potem się wyłacza. i może leciec słabe ciepłe powietrze, badz wogóle. , moga to tez byc silowniczki od sterowania klap - moga się blokowac jak sie zmienia temperature, lub zablokowane sa te klapki sterujące. trzeba dokładnie posprawdzac.,a i czasami płukanie nagrzewnicy też pomaga ( nawet i kilka razy trzeba żeby się odblokowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...