Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problemy po odpaleniu, auto mułowate, wzrost spalania


KeN

Rekomendowane odpowiedzi

witam, problem wygląda tak: od pierwszych oznak zimy, od ok. 2tyg. po odpaleniu zimnego silnika autem trzęsie, czuć benzyne, obroty schodzą ponizej 300, wracaja do ok 900, po wciśnięciu gazu na jałowym biegu obroty spadają (!) poczym powoli rosną...silnik 'klekocze', tak jakby nie dostawał benzyny, słychać jakieś trzaski, "przerywania" pracy silnika...jakby nie wszystkie gary chodziły...

nie da sie płynnie ruszyć. Gdy się trochę zagrzeje, to obroty trzymaja się normy, tj ~900rpm, ale po wciśnieciu gazu, slychać że silnik pracuje nierówno.

gdy przełączy się na gaz, objawy ustają, a w zasadzie słabną, bo auto jest mułowate, v-max 170kmh

spalanie też chyba wzrosło, sprawdzę to po wyjeżdzeniu zbiornika gazu.

Jazda na benzynie nawet przy gorącym silniku to tragedia. brak mocy, po wciśnięciu gazu auto muli się strasznie

wcześniej, na zimnym silniku zauważyłem, że od pewnego czasu auto odpalało normalnie, ale przy ruszaniu obroty rozkręcały się do ok 2500, potem jakby zamulało do 3500 i poźniej było ok. Na każdym biegu takie objawy były.

obecną sytuację opisałem.

auto ma sekwencyjna instalację gazową.

dzisiaj wymieniłem świece i filtr paliwa. jutro wymienie przewody i być może kopółkę i palec (będzie je sprawdzał mechanik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam dokladnie takie same objawy jak u ciebie. mam wymienione swiece i przewody. filtr paliwa tez. zastanawiam sie tez nad wymiana kopulki chociaz nie sadze zeby nialo to cos pomoc. moze to wina jakiegos czujnika. nie wiem juz sam .wszystkiego chyba probowalem. moze tobie sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie kabli, troche już wypalonej kopółki i palca, bez zmian :wallbash:

podpiąłem pod komputer, mechanior powiedział, że błąd jest odnośnie sondy lambda, że jest na niej za małe napięcie. i rzeczywiście, sprawdził napięcie i zanika po ok. 10sekundach po odpaleniu samochodu. sonda jest ok, została zrobiona próba z nową sondą, i było tak samo, po 10sek. napięcie zanika.

[br]Dopisany: 30 Listopad 2008, 22:17_________________________________________________dzisiaj juz były poważne problemy z jazdą na gazie. szarpanie, wolno na obroty chodził pomimo pedału w podłodze :thumbdown:

i generalnie muł :confused4:

dojechałem do mechanika i czekam na diagnoze..

trochę poczytałem fora i przyczyn tego może być wiele :wallbash: i nie koniecznie ten błąd sondy lambda (B1-S1 'cos po niemiecku', ale chodzilo o zanikajace napiecie na sondzie) jest przyczyną tego zachowania.

co ciekawe, zdecydowana większość opisanych tego typu problemów dotyczyła silnika 1.6 ADP (z gazem bąź bez). czyżby to był jakiś 'pechowy' motor?

dodam, że przez prawie 2lata odkąd mam to auto, nie było żadnych z nim problemów (poza wymianą pompy paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawione :> silnik pracuje równo, jak na razie nie było falowania obrotów na biegu jałowym (co sie czasem zdarzało) no i werszcie auto nie zamula się.

dokładnej przyczyny nie znam, ale chodziło o przepływkę. naprawiał to jakiś elektryk samochodowy i powiedział, że jakaś 'pierdoła' i że nic nie trzeba było wymieniać. koszt naprawy: 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: czyli tak jak mówiłem przepływka

:hi: tak.

nastepnym razem wypytam sie o co dokładnie chodziło, bo na razie nie chcial powiedziec! oj z tymi mechanikami to czasem jak z dziecmi :kox:

pytam sie: co dokladnie pan zrobil?

a on: tajemnica zawodowa

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...