Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 avant quattro, delikatne pukanie z tyłu, tylko na dziurach.


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zimą przy niewielkiej prędkości uderzyłem w krawężnik i praktycznie natychmiastowo od uderzonego koła przy przechyłach (raczej na boki) pojawiło się głośne skrzeczenie. SKP zaraz po zderzaniu nic nie znalazł, znajomy mechanik w trybie rozkazującym kazał wymienić amortyzatory i nic innego nie stwierdził.

Po wymianie amortyzatorów skrzeczenie z uderzonego koła pozostało ale było rzadsze. Po niedługim czasie dźwięk został zagłuszany przez pukanie (z obu stron), jak było mokro z czasem objawy malały, pozostało pukanie. Teraz gdy ciągle jest sucho ale temperatury są dużo wyższe nie odnotowałem skrzeczenia ale pukanie doprowadza mnie do szału.

Auto może latać bokami, jeździć po nierównościach, drogach polnych i jest cisza, na dziurach / bruku czyli tam gdzie są częste małe drgania z tyłu dochodzi dźwięk jakby coś metalowego latało w bagażniku.

Czy ktoś miał coś podobnego lub może zasugerować w co uderzyć ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokrecony amortyzator lubi wlascie nie odzywać przy słabych a częstych drganiach. Drobnostka ale warto sprawdzić.

Jest też 2 strony wcześniej temat o stukach przy hamowaniu i ruszaniu i tam jest opisany pełen wachlarz możliwości od gum stabilizatora drążka, przez łączniki,sprezyny, amory (już wymieniłeś), tuleje wahaczy tylnych czy całego wózka.

Może sprężyna uległa uszkodzeniu lub przemieszcza się pod czas takich drgan i daje metaliczny odgłos. Próbowałeś psiknąć jakimiś smarowidłem w osadzenie sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...