Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Pływanie po zmianie z zimowych 15" na letnie 16".


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, bo zmieniłem niedawno felgi z zimowymi oponami 195/65/15 na 205/55/16.

Po zamianie powstał problem - auto pływa na nierównościach.

Co do samych opon to zimówki miałem komplet Continentali, a teraz na letnich kupiłem na oś 2 Continentale 2015 rok z ponad 7mm bieżnika. Pozostałe 2 to jakieś Dunlopy na których przyjechałem gdy kupowałem auto.

Zamieniałem tył na przód - nic to nie zmieniło. Jedyne co zauważyłem, to że jak te starsze są na przodzie to prawa chyba huczy, ale nie ma żadnego bicia odczuwalnego przy hamowaniu czy jeździe.

Nie wiem... czy ktoś z was miał już coś takiego?

Miałem poprzednio sedana i jeździłem tylko na 15" ale miewałem tam różne opony - zawsze używki - i nigdy nie było pływania.

Na równej drodze problemu nie ma, na zakrętach też jest normalnie, tylko na prostej drodze jak są nierówności to jakoś dziwnie się to zachowuje, że muszę kontrować jakby wiatr był.

Ma ktoś jakieś pomysły co tu zrobić? Jak będę musiał to zmienię opony, ale nie zamierzam robić tego na pałę na zasadzie a nóż to może te...

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mnie tłumaczono między 15` a 16` jest różnica taka że kierowca odczuwa właśnie "pływanie" tak jak mówisz, podobno to kwestia przyzwyczajenia jest, bo jakby nie patrzeć szerokość, profil itd się różni od 15 więc to jest chyba powodem Twoich odczuć. Ja jeszcze jeżdże na 15tkach zimówkach, już felge 16 kupiłem ale musze je odnowić i jakieś opony z oponeo wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem taki pewien, ale jeżeli tak to sprzedam te 16.

Wróciłem właśnie z przekładki zimowych 15 - przełożyłem tylko przednią oś tam gdzie siedzą te stare dunlopy i na nich pięknie jedzie.

Mam ewidentnie wrażenie, że ciągnie mnie na lewo i mam np. tak, że jak ruszam to potrafi mi od razu skręcić trochę w którąś stronę jak puszczę kierownicę, tak jakby nie było zbieżności, a jest.

Chyba zaryzykuję i wymienię jeszcze te 2 sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze na opinie reszty, może ktoś będzie miał jeszcze inną propozycje rozwiązania problemu. Ale tak jak mówisz może być to spowodowane przez te dunlopy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, winne były opony.

Miałem spory dylemat, bo wulkanizator mówił podobnie jak ty, że szersze będą bardziej pływać. Na szczęście mylił się.

Założyłem Conti Sport Contact 2 i jest super - nic nie pływa.

Co do starych to w zasadzie niewiele złego było na nich widać. Miała lekko nierównomierne zużycie - bicie góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...