Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak ładowania "chwilowy"


sycuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z audiczką następujący gdyż zaraz po odpaleniu samochodu nie mam ładowania dopóki nie depnę na pedał gazu, ładowanie jest. Ładowanie nie zanika podczas jazdy, jest stałe 14.2v, jest na biegu jałowym również, tylko zaraz po odpaleniu na zimnym silniku nie ma. Na ciepłym silniku np. po godzinnej jeździe gdy go zgaszę i zapalę np. za 30 min. ładowanie jest, także nie ma go aby na całkowicie zimnym silniku do czasu aż wrzucę go na obroty. Nie przeszkadzało by mi to bardzo, ale jest pewien problem jeszcze z tym związany. Gdy dam mu obroty ładowanie wróci trzęsie mi budą, nie odczuwa się tego praktycznie wgl, ale trzeszczą plastiki, boczki drzwi i inne i to jest denerwujące. Jak myślicie w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Tyle że nie trzęsie mi buda. Wymieniłem już regulator napięcia ale nic nie pomogło podobno mam wywalony komutator na dniach będę oddawał alternator do elektryka-magika

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak alternator to marka valeo to istnieje wysokie prawdopodobienstwo jego uszkodzenia ma przebicia,ja wymienilem w moim wszystko a i tak na niewiele pomoglo,kupilem uzywanego boscha ,mialem takie objawy jak autor,ale najpierw sprawdzcie ladowanie miernikiem i czy instalacja jest ok

Ja. O uszkodzeniu mojego dowiedzialem sie jak mi zrobili pomiary na stole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Bosch siedzi i ładowanie mam wzorowe, na dniach będe u mechanika dobrego zobaczymy co wykombinuje

Byłem u mechanika, nie miał czasu bardzo więc tak mi rzucił, że albo regulator albo dioda od wzbudzania. A do tego że trzęsie mi budą to tak na szybko nie miał odpowiedzi, powiedział że może to być osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie regulator wymieniłem i nic to nie dało : )


Natmoiast mój mechanik zasegurował żeby dać sobie z tym spokój bo może być to problem z elektroniką i chociaż zrobię alternator to nie daje 100% pewności że będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żeby lampka ładowania gasła od razu po odpaleniu odpowiedzialny jest kabelek od stacyjki. Sam alternator musi być sprawny.

http://postimg.org/image/cu70teudv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...