Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 AHU vs AFN]


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

aa tam że mu nie przejdzie ;)

Ja ma umrzeć to zdechnie jak ma jeździć to będzie.

Dla niego nie ma taryfy ulgowej. :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Niektórzy tak właśnie traktuja samochody jak Ty

Dlatego boję się kupować samochody.....

Jak mojej niuni coś dolega to odrazu leczenie, jak jakaś część do wymiany to tylko na ori (nie koniecznie z ASO ale ori)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz rozkręcac, dopieszczać do ja sobie mogłem poldka.

A to silniczek inny a to hamulce nie te, wygłuszenie środka.

Centralny, skrzynka biegów wspomaganie.

Jest w nim silnik który ma 30 lat (2.0 DOHC FIATA)

przebieg - "nieokreślony" minimum 270kkm liczac po 10 rocznie niecałe.

Rozbierany do śrubki przeze mnie - wymienione tylko uszelniacze na zaworach i uszczelki.

Ślady honowania na cylindrach widać. Zrobione 40 kkm na nim - zero problemów.

Przez 20 kkm dolałem 0,6 l oleju.

Po to A4 kupiona była żeby polda nie dobijac po wrocku.

Za dużo pracy jest włożone w niego

Ona ma jeździć a nie raz to raz tamto - nie bedzie jeździć - znaczy złom.

Diesel który ma problemy z olejem przy 200 czy 300 kkm?? No bez przesady

Różnica w cenie zakupu jest około 7-8 krotna, fakt polonez kosztował mnówstwo pracy i zapału - jak się samemu robi to czas schodzi, ale i wykonanie i środek A4 nie zachwyca.

To ciąlge kawał porzadnego auta, ale bez fajerwerków (tak pisząc mam stracha wsiąśc do czekokolwiek z klasy Fabii... ;) ).

Może troche szokujące stwierdzenia, ale to nie moje pierwsze auto więc i sentyment nie ten.

Koniec końców A4 mi pasuje - wielkośc dobra, jeździ się jak na FWD nieźle, silnik jest na miasto wystarczający (110 zdecydowanie milasza jednak ;) ). ten 2.0 Fiata ciągnie podobnie z dołu jak Diesel więc przyzwyczajac sie nie trzeba.

Na spota pod MM w niedziele nie dałem rady - mały remoncik w przyszłym mieszkanku i zastała mnie 21 jak skończyłem. Postaram się za tydzień pokazać :)

Jak na A4 to u mnie za dużo trzeszczy i stuka w środku - niestety ktoś instalował urządzenie do autom odczytu bramek płatnych na Autostradach i kabel idzień od tyłu pod deskę (zdejmowana...).

Silnik wydaje sie OK - dzis rano pojechał na nowy olej (już nie robi zasłony dymnej

( a jednak przesżło mu samo :P ) - troszke kopci przy przyśpieszaniu na szaro niebiesko

(na niskich obrotach), przejechałem nim jakieś 120 km w sumie to nic o apetycie ani n aolej ani na ropę powiedziec nie mogę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam AHH a prod. 2000/02. Czy to jest jakiś rzadki silnik? Sam się zdziwiłem, że w tym roczniku znalazło się autko z 90KM - wszyscy znajomi mają 110 lub 116KM. Zauważyłem, że nawet niektórzy sprzedawcy zamienników się dziwią że jest taki silniczek. Wszyscy znają AHU! Nie wiem czy mam się cieszyć, czy smucić? - ale w mieście spala mi ok 6l!

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam AHH a prod. 2000/02. Czy to jest jakiś rzadki silnik? Sam się zdziwiłem, że w tym roczniku znalazło się autko z 90KM - wszyscy znajomi mają 110 lub 116KM. Zauważyłem, że nawet niektórzy sprzedawcy zamienników się dziwią że jest taki silniczek. Wszyscy znają AHU! Nie wiem czy mam się cieszyć, czy smucić? - ale w mieście spala mi ok 6l!

Pozdrawiam

MASA

tylko cieszyc ... silniczek ma dosyc duzy potencjal i tak bardzo poszukiwana w srodowisku tuningowym pompe VP-37 (11 mm) .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, tylko sie cieszyć! Najlepsze jest jednak to, że pierwszym problemem, z którym musiałem się zmierzyć juz tydzież po zakupie był przeciek z tej wspaniałej pompy - mam jednak nadzieję, że mi jej przy okazji naprawy nie podmienili!

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...