Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szkoda z ac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zdarzyła sie u mnie taka sytuacja ze pewnej nocy była burz podczas której na samochód spadło pełno mniejszych gałęzi, żołędzi i innych śmieci z pobliskich drzew. Zgłosiłem sprawę, przyjechał rzeczoznawcza i orzekł maskę to wymiany i 9 wgnieceń. Poirytował mnie sposób w jaki rzeczoznawca sprawdzał wgniecenia "na oko". Po otrzymaniu wyceny otrzymałem absurdalne wyliczenie gdzie otrzymałem 2tyś zł. Gdzie zakup ori maski to 1600zł( mam wykupioną opcje braku wliczania amortyzacji części -czyli części muszą być nowe i ori). Wiec udałem się do niezależnego rzeczoznawcy który wyliczył naprawę na 8tys zł i naliczył 80wgnieceń poza maską.

Będę pisał odwołanie i jestem nawet gotowy wyjść na drogę sądową. Chciałbym dowiedzieć się od was jak najlepiej te sprawę ugryźć oraz czy ubezpieczyciel może zażądać ode mnie rachunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się za temat od d*py strony. Po pierwsze; jeśli stwierdziłeś inne uszkodzenia, nieujęte w kosztorysie, czy opinii technicznej - należało żądać ponownych oględzin i wezwać rzeczoznawcę ubezpieczyciela, aby dokładnie opisał wszystkie uszkodzenia. Po drugie; niezależny rzeczoznawca zrobi, co do niego należy, ale rozszerzenie zakresu szkody może być kwestionowane przez ubezpieczyciela (ich rzeczoznawca tych uszkodzeń nie stwierdził). Po trzecie; opcja bez naliczania amortyzacji nie oznacza, obowiązku zastosowania oryginalnej maski (nie naliczą tylko amortyzacji za wcześniejsze uszkodzenia, rysy, odpryski lakieru). Po czwarte; jeśli z drzew spadały żołędzie, to trochę czasu już upłynęło i ubezpieczyciel może kwestionować, czy do uszkodzeń doszło w opisanych przez ciebie okolicznościach i czasie.

Ile zapłaciłeś temu niezależnemu rzeczoznawcy? Ja potrafię zrozumieć, że taka wycena to dla niego zarobek, ale podstawową zasadą takiej działalności jest - jak w przypadku lekarzy - przede wszystkim nie szkodzić. A tu mamy do czynienia z działaniem na szkodę klienta (niepotrzebny, zbędny wydatek). Facet powinien Cię zatem poinformować, że wycenę którą dla ciebie zrobił , bez opinii technicznej z pierwszych oględzin, będziesz mógł sobie poskładać w kostkę i włożyć w buty - będziesz wtedy wyższy...

Współczuję, ale tej sprawy nie masz szans wygrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 150zł za rzeczoznawce. U mnie nie jest tak łatwo bo niemal cały czas przebywam za granica wiec żeby rzeczoznawca przyjechał trzeba się ze mną specjalnie umawiać o kilka miesięcy do przodu. Czy można to teraz jakoś jeszcze podratować? dodam że od rzeczoznawcy dostałem najpierw jakąś wycenę ugodową na 2,500zł.Odpisałem mu że się nie zgadzam i że ta kwota to za mało. Po czym dostałem inny kosztorys, mniejszy o 500zł ma to nic nie dopisałem ....jeszcze bo non stop jestem na delegacjach i mam niemal zero czasu dla siebie nie wspominając o załatwianiu czegokolwiek. Odnośnie oryginalnych cześci, czy ubezpieczyciel nie ma obowiązku doprowadzić samochód to stanu z przed zdarzenia? Dodam że samochód bezwypadkowy

Edytowane przez hans860
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy ubezpieczyciel nie ma obowiązku doprowadzić samochód to stanu z przed zdarzenia?
Tak, ale ubezpieczyciel uważa, że zamienniki części też na to pozwalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle doczytałeś

Jeśli jest to szkoda Z AC to może zrobić wszystko i wsadzić każdą część na jaką mu pozwoli umowa którą podpisałeś z ubezpieczycielem.

Przy szkodzie z OC sprawcy masz więcej praw przy AC tylko to co było w umowie a ta zawsze jest sporządzana na niekorzyść klienta


Napisz jeszcze jaka to ubezpieczalnia żeby było wiadomo że trzeba omijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...