Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesione obroty z 903 na 987 rpm chwile po odpaleniu.


kojot_zabijak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taki problem, otóż to nie a4, ale silnik ten sam więc liczę na waszą pomoc, silnik rozgrzany, odpalam obroty 903 ok, po 10-15s obroty wzrastają do 987 i nieraz więcej i lekko faluje, odkryłem że w bloku 02 w grupie 3 zmienia się wartość z 0-1-0 na 1-1-0, co oznacza że układ klimatyzacji włączony, ale czy klimę włączę czy wyłączę jest tak samo. Może ktoś miał coś podobnego? mam climatronic i jak wyłączę go na off jest tak samo w trybie econ to samo. Link do loga: http://vaglog.pl/log_258634.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimie w tej chwili błąd czujnika ciśnienia, gdzieś musiała się rozerwać wiązka bo kostka ok a stało mi się to po montażu fmic jak była jazda próbna bez zderzaka coś zahaczyło kostkę od halogenu, a to na jednej wiązce, ale ten problem jest nie od dziś, jednak mam przelotowy wydech 2.75 i jest to mocno odczuwalne bo są deczko większe drgania w samochodzie jak sobie podniesie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ale może klima sobie próbuje testować układ i dlatego go włącza i wyłącza, oraz automatycznie podnosi obroty.

napraw wiązkę i zobaczysz czy ustąpi.

i może profil uzupełnij aby było łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co rano przed odpaleniem pokazuje czujnik temperatury silnika ( ten od ECU, nie od wskaźników ) i porównaj z temperaturą powietrza zasysanego i temperaturą paliwa .

Jeżeli będzie dużo niższa od pozostałych dwóch to masz odpowiedź, czujnik G2/G62 do wymiany ( polecam oryginały z ASO, zamienniki i niby ori z sieciówek często nadają się na śmietnik :decayed: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...