Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Komputer pokładowy w wersji Angielskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :a4fan: ponownie klubowiczów, pare dni temu pisałem juz o tym temacie ale bez odzewu, wiec pisze jeszcze raz.

Czy sa jakieś ustawienia żeby kom. pokładowy pokazywał jednostki np. średnie spalanie litry na kilimetry a nie galon na mile tak jak w moim z Audi z kierownicą po prawej stronie. :rotfl::wink::rotfl::wink:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 11-04-2007, 14:34 ]

temat dodany do FAQ

Opublikowano

Raczej nic ci nie pomoże, no chyba, że wymiana licznika.

Ale spróbuj jeszcze zmienić kodowanie na: XX0XX.

W miejscach X-ów pozostaw stare wartości.

Opublikowano
  • Autor

Cześć Szogun!!!

Czy możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym kodowaniem i tymi XXXX-ami bo kompletnie nie kumam czaczy!!!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Opublikowano

Jak nie masz VAG-a lub interfejsu to i tak nie poradzisz.

Jest coś takiego w sterownikach VW jak kodowanie. Zmienia się w nim opcje, np. wyposażenia itp.

W liczniku zmieniasz w ten sposób, co ma ci np. FIS wyświetlać.

Tak jak napisałem zmień kodowanie, na takie jak podałem, w miejsce X wstawiasz tą cyfrę, która była na tej samej pozycji w starym kodowaniu.

Przykład:

miałeś kodowanie 00567, zmieniasz na 00067. Jest to przykład wyssany z palca, cyfry trzeba odczytać VAG0iem.

  • 2 lata później...
Opublikowano

koledzy kupilem angielski licznik barzdzo tanio i zgadnie z waszymi wskazowkami zrobilem jak nalezy ,od razu kilometry si podwoily wszystko jak nalezy . kupilem za 113 zl vaga mowili ze nie ma mozliwosci takiej w tej versji zachecali mnie do kupna vaga za 450 zl ale udalo sie na tym . pozdrawiam

  • 1 rok później...
Opublikowano

A jak to wygląda w b6 bo nie mogę nigdzie poszukać. Szukałem na google i na forum i nic :confused4:

Opublikowano

A jak to wygląda w b6 bo nie mogę nigdzie poszukać. Szukałem na google i na forum i nic :confused4:

podobnie jak w B5 tylko dodane są na początku dwa zera czyli ....

Address 17: Instruments ==> Coding 07 ==> 00000

0000X00

w miejsce X cyfra 0 lub 1 (obecnie masz pewnie 4)

Opublikowano

Dzięki, SPRAWDZĘ :good:[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 09:55_________________________________________________

A jak to wygląda w b6 bo nie mogę nigdzie poszukać. Szukałem na google i na forum i nic :confused4:

podobnie jak w B5 tylko dodane są na początku dwa zera czyli ....

Address 17: Instruments ==> Coding 07 ==> 00000

0000X00

w miejsce X cyfra 0 lub 1 (obecnie masz pewnie 4)

Czy jest jakieś ryzyko, że coś mi po tym nie zadziała? Przeprowadzaliście już ten zabieg kiedyś? Cyfra 0 lub 1 czyli mam spróbować jedną z tych cyfr czy obydwie powodują tę samą zmianę?

Opublikowano

Nic się nie stanie.... najlepiej.

1. Zapisz przed zmianami obecne kodowanie

2. Zmień kodowanie zgodnie z tym co napisałem czyli trzecia cyfra od prawej strony jest zmieniana na 0 lub 1

0000X00 Country

0 = Germany (D)

1 = Rest of World (RoW)

przykład kodowania

a). 0000000

B). 0000100

3. W razie czego zawsze możesz wrócić do kodowania, które miałeś i zapisałeś zgodnie z punktem 1.

przykład kodowania w Audi A4 B6 Sedan kolegi z forum

Address 17: Instruments

Coding: 00000

:wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie było tak:

km_na_mile.jpg

Zmieniłem na 00001 i jest ok tylko co ta 1 oznacza na końcu :mysli: ?

Opublikowano

Select 17 (Instrument Cluster)

Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - no Extra Options

+01 - Brake pad warning active

+02 - Seatbelt warning active

+04 - Washer fluid warning active

+16 - Navigation active

??xxx: Extra-Options (from MY 2000)

+00 - no Extra Options or Nav. III

+02 - Seatbelt warning active

+16 - Navigation I & II

xx?xx: Country

0 - Germany (D)

1 - Europe (EU) (through MY 1999)

1 - Rest of World (left hand steering - RoW) (from MY 2000)

2 - USA (US)

3 - Canada (CDN)

4 - Great Britain (GB)

5 - Japan (JP) (through MY 1999)

5 - Japan (left hand steering - JP) (from MY 2000)

6 - Saudi Arabia (SA)

7 - Australia (AUS)

8 - Rest of World (right hand steering - RoW) (from MY 2000)

9 - Japan (right hand steering - JP) (from MY 2000)

xxx?x: Cylinder

4 - 4-Cylinder

6 - 6-Cylinder

8 - 8-Cylinder

xxxx?: Engine

0 - TDI-Engine

2 - 4-Cylinder and 6-Cylinder Gasoline-Engine

3 - 8-Cylinder Gasoline-Engine

4 - Turbo-Engine (from MY 2000)

niestety jedynki nie ma :mysli:

Opublikowano

chyba kolega domjenick coś pomylił :wink4:

dwie ostatnie cyfry w kodowaniu odpowiadają za coś innego.... przedostatnia odpowiada za ostrzeżenie o zapięciu pasów bezpieczeństwa - masz ustawione 0 więc opcja jest nieaktywna a druga opcja to:

00xxxx?: Options II

1 = Standard (< 11/2006)

4 = Washer Fluid Warning inactive (11/2006 >)

8 = Washer Fluid Warning active (11/2006 >)

i w B6 jest ona nie tykana... :rolleyes:

Opublikowano

chyba kolega domjenick coś pomylił :wink4:

nic nie pomylił-skopiowałem to z tej strony-

http://en.openobd.org/audi/a4_8d.htm#17

sugerowałem się tematem ,który był o B5-teraz zmieniłem :wink4:

Opublikowano

A czy w b6 da się wyłączyć komputerem błąd braku płynu spryskiwaczy? Nie mam czujnika i zabieram się za zmasowanie 1 pinu w kostce licznika ale jeśli dałoby się to zdeaktywować vagiem to było by super!! :mysli:

Opublikowano

A czy w b6 da się wyłączyć komputerem błąd braku płynu spryskiwaczy? Nie mam czujnika i zabieram się za zmasowanie 1 pinu w kostce licznika ale jeśli dałoby się to zdeaktywować vagiem to było by super!! :mysli:

audilover napisałem wyżej kodowanie? to sprawdź a nie gdybasz... :gwizdanie:

Opublikowano

A czy w b6 da się wyłączyć komputerem błąd braku płynu spryskiwaczy? Nie mam czujnika i zabieram się za zmasowanie 1 pinu w kostce licznika ale jeśli dałoby się to zdeaktywować vagiem to było by super!! :mysli:

audilover napisałem wyżej kodowanie? to sprawdź a nie gdybasz... :gwizdanie:

Ok sorry, zmyliły mnie te daty obok 11/2006. Nie będę już tego sprawdzał bo podłączyłem 1wszy pin w kostce licznika do masy i po problemie. Ale tak z ciekawości... jak ustawisz ostatnie pole na 4 to już nie trzeba przy kostce grzebać?

Kto pyta, nie błądzi...hehe Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź :notworthy:

Opublikowano

Koledzy ale momo że kodowanie zostanie zmienione bin w liczniku pozostaje angielski i wskazania prędokściomierza są mylne. 100 na/h na tarczce europejskiej jest na godzinie 12-tej a w tarczce angielskiej na 10,30 i nawet jak się przekoduje to jak się robi test wskaźników to staje wskazówka na złym miejscu. Trzeba wgrać odpowiedni wsad bin do licznika.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Spoko. Mi tylko chodziło o to abym miał wskazane km zamiast mil na fisie. Czyli zamiast mile/galon to teraz mam l/100km. Wszytko pięknie działa. Tarczki w Irlandii mają km i mile więc jest ok.[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2011, 22:40_________________________________________________Kumpel prosil o przestawienie licznika z mil na km w audi a3 z 2003 roku 1.6 benzyna. Czy ktos z was wie czy kodowanie w a3 wyglada tak samo jak w a4 b6?

Opublikowano

w tej A3 kodowanie co do kraju będziesz miał jak w B6 czyli

xx?xx: Country

0 = Germany

1 = Rest of World (RoW)

Opublikowano

Dzieki za tak szybką odpowiedź! Jutro będę kodował... Pozdrawiam :ok2:[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 19:03_________________________________________________Kodowanie kolegi wygląda tak 08442. Czy w takim razie muszę zmienić kodowanie z 8 na 0 czyli 00442? :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.