Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak czynnika klimy


--Rafcio--

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zwracam się do Was z takim pytaniem, skończył mi się czynnik klimy. Na razie nie bede miał okazji go nabić, czy jazda bez czynnika nie uszkodzi sprężarki czy jest blokada taka, że jak brak czynnika to sprezarka sie wogole nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnik - nie masz czym się martwić. Z tym że jeżeli jest nieszczelność to wilgoć z otoczenia dostająca się w układ nie jest zdrowa - póki ludzie nie dostali pierdolca z klimą "bo ciepło" (na razie jest jazda z oponami) to ja bym to już naprawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, że jak naciskałem tą śnieżynkę to było słychać jak sprezarka sie uruchamiała a teraz jak naciskam to nic się nie dzieje, odkręciłem korek ten co się nabija klimę i wcisnąłem wentyl a tam nawet lekko nie psyknęło czyli brak czynnika i rozłączyło całkowicie sprężarkę?

Wystarczy wymiana filtra kabinowego, ozonowanie i nabicie?

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawna klima musi trzymać czynnik i 20 lat - to się nie "kończy" - po prostu masz nieszczelny układ. Według nowych zasad i przepisów (od tego roku) warsztat obsługi klimatyzacji jeśli "nabije" a nie sprawdzi gdzie jest mikronieszczelność i wypuści tak samochód to może się skończyć na karze do 10 tys zł.

Więc dobijesz tylko "u przyjaciela", bo każdy świadomy serwis nie wypuści obcego człowieka bez znalezienia dziury albo po prostu odmówią "nabicia" - po co ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zrobic test szczelnosci azotem. Jezeli jest dziura obowiazkowa wymiana osuszacza do tego jeszcze dlawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...