Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2.0 FSI. Problemy z holenderską instalacją gazową


p_s_y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Instalacja gazowa w audi a4 (2.0 FSI).

Od jakiegoś tygodnia mam problem z jazdą na gazie.

Pierwotnie samochód gasł mi na gazie – bez znaczenia było że temperatura była 90 i obroty były równe. Wyglądało to tak że jechałem samochodem i nagle zaczynało się dławienie, szarpnięcie i samochód gasł.

Teraz jest trochę inaczej, mianowicie po przełączeniu się na gaz samochód jedzie na nim tylko ok. 400 – 500 metrów, następnie jest szarpnięcie i reszta jazdy jest na benzynie (samoistnie się przełącza na benzynę). Nie ma możliwości ponownego przełączenia się na gaz – chyba że wyłączy się silnik. Ale jest to rozwiązanie chwilowe ponieważ historia się powtarza.

W dodatku, co mnie bardzo niepokoi to V-max to 170 km/h (ani grosza więcej), a samochód ma 1984 cm3, rok produkcji 2002 -- a tak nie było!!

Instalacja jaka jest zamontowana w samochodzie to NECAM Koltec – założona w Holandii.

Tu pojawia się problem ponieważ żaden mechanik zajmujący się gazem nie chce serwisować holendra (przynajmniej ci u których ja byłem, z którymi rozmawiałem telefonicznie).

Pytania są takie:

1. Czy wiecie jaka może być przyczyna zaistniałej sytuacji?

2. Znacie jakie serwis w okolicach Warszawy który zajmuje się serwisem instalacji holenderskich?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Umówiłem się do mechanika (adgaz w Piasecznie - jeśli ktoś zna proszę o opinie) może coś poradzi.

Co do prędkości max to czy możliwe jest aby komputer ją sam ograniczał gdy pali się kontrolna check engine?? Po skasowaniu błędów samochód jedzie szybciej niż 170 km/h, ogólnie jest żwawszy.

Pozdrawiam,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem co to za błędy były ponieważ kasował mi je mechanik - nie wnikałem w szczegóły.

Do dzisiaj (5 dni) jest OK - błędów nie ma.

Zobaczymy jak będzie po wizycie u mechanika od gazu. Mam nadzieję że wszystko zacznie działać poprawnie.

Pozdrawiam,

Łukasz[br]Dopisany: 02 Grudzień 2008, 17:48_________________________________________________No i się pochwaliłem. Jeszcze wczoraj wieczorem wyskoczyl mi check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem w serwisie (miał być gazowy, okazał się być ogólnym serwisem mechanicznym z większym naciskiem na elektrykę). Po wstępnej analizie wyszło, iż mam "...za ubogą mieszankę..." (dokładnie nie pamiętam). Powodem była pęknięta guma (taki trójnik) przy przepływomierzu. Błąd został usunięty i chwilowo rozwiązało to problemy z gazem (teraz samochód się przełącza z benzyny na gaz) - martwiące jest to, że wystąpił inny problem: mianowicie po przełączeniu na gaz samochód gaśnie - dzieje się tak na wolnych obrotach. Moim zdaniem jest to problem z regulacją gazu, a nie jak twierdzi mechanik (z wyżej wymienionego serwisu) zanieczyszczony reduktor.

Teraz czeka mnie wizyta u gazownika, który zajmuje się instalacjami holenderskimi - czy ktoś zna takowego w okolicach Warszawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz pytanie gdzie mogę dokonać serwisu instalacji holenderskiej w okolicach Warszawy...

Dodatkowo jedna rzecz, o której nie wspomniałem wcześniej (zapomniałem): jak sobie sprawdzałem działanie samochodu, wkręcając go na obroty (naciskając i puszczając szybko gaz) na gazie samochód się dławił - tak jakby miał za mało gazu albo za dużo, a na benzynie ładnie się wkręcał do 5 tys. obrotów (bez najmniejszych problemów).

Oczywiście to są moje laickie odczucia - nie jestem mechanikiem :)

[br]Dopisany: 08 Grudzień 2008, 12:24_________________________________________________Witam,

Problem został rozwiązany - wystarczyło tylko wymienić instalację Koltec-a, na polską instalację STAG.

Zabieg kosztowny, ale wydał mi się najrozsądniejszy, biorąc pod uwagę cenę 1000 zł jaką usłyszałem za naprawę Koltec-a w pewnym warszawskim warsztacie. Na STAG-u działa prawidłowo.

Przyczyną problemów z Koltec-em w mojej opinii na 90% był parownik.

Pozdrawiam,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...