Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C5 1.9 tdi 115 km Silnik AFN


Eligiusz Zrubek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczor wszystkim wlasnie dzis wymienialem sam olej w mojej niuni zalalem Castrola 10 W 40 ze specyfikacja VW 505 no i oczywiscie nowy filterek chce wam opisac po kolei jak sie to robi podejrzewam ze w A4 jest to podobnie tak wiec moze sie przyda wydaje sie proste i myslisz ze to szybko pojdzie nie ludz sie mi zeszlo kolo poltora godziny ale robilem wszystko uwaznie zeby czegos nie urwac ani ne popsuc. Ok do sedna sprawy: wiec pierwsze trzeba otworzyc maske zdjac oslone z silnika otworzyc korek od wlewu paliwa, przed tym wszystkim najlepiej uruchomic silnik na 5 min zeby olej sie zrobil cieply i sie rozrzedzil bedzie lepiej splywal. Musicie sobie przygotowac naczynie ktore wam wejdzie pod silnik tzn miske olejowa. Najpierw jednak jezeli chcesz to wykonac sam trzeba sprawdzic czy dasz rade odkrecic filtr olejowy trzeba do tego zdjac plastikowa rure od IC i odkrecic zbiorniczek wyrownawczy tylko trzy sruby nie odlaczac przewodow od plynu sa na tyle gietkie ze da sie go przesunac jednak najpierw trzeba odlaczyc czujnik elektryczny. Co do rury od IC trzeba odlaczyc czujnik na gorze tej rury i odkrecic dwie nakretki z tylu nastepny czujnik rura wyjeta. Teraz proba odkrecania filtra to nie proste i tzreba uzyc troszke sily mi sie udalo recznie mozna uzyc paska klinowego albo jak jestescie w desperacji wbijacie dlugi srobokret i krecicie tylko nie pomylcie stron z dokrecaniem bo sie napocicie sprawa ze srobokretem wyglada tak ze jak przebijecie filtr to wyleci olej z niego nie polecam tej metody ok jezeli udalo sie wam popuscic filtr to juz polowa sukcesu nie odkrecacie go jeszcze teraz wejdzcie pod auto i odkreccie srube od miski olejowej oczywiscie trzeba podstawic cos do czego olej zlejecie. Wytzrjcie dobrze srobe po odkreceniu poniewaz sie zbieraja na niej opileczki z waszego silnika no i jeszcze jedna sprawa dobrze jest wymienic podkladke wiedziana lub mosiezna na tej srubie na nowa problem z cieknieciem oleju z glowy po zlaniu starego oleju zakrecacie srobe spustowa i zabieracie sie za filtr odkrecacie go calkiem i wyrzucacie przed zalozeniem nowego trzeba posmarowac uszczelke olejem bedzie lepiej tzrymac dokrecacie mocno odczekajcie chwile i jeszcze raz nalepiej paskiem klinowym ja zrobilem rekami ale ja jestem taki duzy i silny typ tak wiec ma troszke sily zeby to zrobic ok teraz wlewacie olej 4 litry powinno pokazac stan lub troszke ponad to dobrze bo filtr jest pusty i tak trzeba bedzie pozniej dolac skaldacie wszystko tak jak zescie rozlozyli nie zapomniejcie zakrecic korka oleju bo wam obrzyga wasza niunie w srodki no i teraz start odpal silnik poczekaj piec min zgas sprawdz olej dolej jesli potrzeba do stanu sprawa zalatwiona troche chceci narzedzi i zdolnosci manualnych sprawa zrobiona ciescie sie z jazdy na nowym oleju nara pozdrowka Eli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr odkrecacie go calkiem i wyzucacie przed zalozeniem nowego trzeba posmarowac uszczelke olejem bedzie lepiej tzrymac dokrecacie mocno

Proponuje przed zakreceniem nowego filtra nalac do niego oleju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proba odkrecania filtra to nie proste i tzreba uzyc troszke sily

Trzeba uzyc klucza specjalnego a nie sily :lol: I mozna go siegnac od dolu, po odkreceniu oslony pod silnikiem, a nie pol silnika rozbierac :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas zgadzam sie ale nie wszyscy maja kanal i klucz do odkrecania filtra a co do wlewania oleju do filtra ja nie wlewalem poniewaz czytalem ze zrobi sie podcisnienie i cos moze nie chodzic filtr sam sie napelni tzn pompa olejowa go wypelni olejem opis ktory jest wyslany byl robiony od gory tzn wymian oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno.

Filtr dokręca się rękami.

Jak dokręcisz paskiem lub kluczem, to czekają cię problemy przy następnej wymianie z jego odkręceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ja swoj dokrecilem rekami odczekalem i dokrecilem raz jeszcze troche sie dokrecil jeszcze troszke mozna poprawic paskiem ale z czuciem jak ktos nie ma pary no i zauwazy ciekniecie wazne jest nasmarowac uszczelke oliwa czyli olejem silnikowym dobrze sie przyssa dzieki za wasze opinnie narka Eli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...