Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie deski rozdzielczej


heji_hattori

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nabyłem Audi A4 B7 od tygodnia i wyczułem zbyt dużo skrzypień jak na taki samochód. Mianowicie skrzypi (nie zawsze ale 80% czasu) w okolicach głośnika centralnego tuż po szybem. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Nie mam pojęcia co to może być, ale na wyboistej drodze jest to bardzo denerwujące.

Również odkryłem że tuż po uruchomieniu samochodu, jak naciskam na hamulec to cała deska oraz szyba przednia drży - czyżby poduszka pod silnika albo pod skrzyni jest do wymiany? Obstawiam że deska skrzypi nie dlatego że coś jest nie dokręcone, ale że wibracje z silnika/skrzyni została przenieniona do środka :(

Czy ktoś może ma jakiś pomysł?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to drży podszybie, a nie osłona pod kierownicą, w okolicach włącznika świateł? Przyciśnij i sprawdź, ogólnie ponaciskaj wszędzie i zobaczysz gdzie drży dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za wskazówki. Sprawdzę...

Rozumiem że to coś częstego w B7? jeśli to faktycznie ten element to jakie są środki aby go się pozbyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzaski się wyrabiają, możesz psiknąć silikonem albo popodklejać jakieś naklejki materiałowe. Zdejmujesz klapkę bezpieczników i tam odręcasz z boku osłonę pod kierownicą i zobaczysz najbardziej wystające punkty. Tylko jak Ci drży to ponaciskaj różne miejsca żeby zobaczyć gdzie przestaje drżeć, aby zlokalizować hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zdjąłem klapę bezpieczników i popsikałem w okolicach pokrętła światła ale nie pomaga. Te dźwięki mam kiedy jest sucho i słonecznie, a jak pada i jest wilgotno i kompletna cisza panuje.

Odkręciłem 1 śrubę która była widoczna ale osłona kolumny jest nie do ruszenia, co dalej może pomoć??


Załączam wideo, dźwięk nie nie najlepszy ale słychać go w:

11-14s
30-36s
53s
56s

https://youtu.be/V1vaEnsopao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz szybe wklejoną za blisko deski? zajrzyj czy jest tam odstęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, rzeczywiście szyba która była wymieniona za przyklejona za blisko deski rozdzielczej. Styka się w środkowym punkcie (mniej więcej tam gdzie jest centralny głośnik)

Narazie włożyłem cienkie piankowe taśmy i zobaczymy co dalej.

Edytowane przez heji_hattori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczalem :) daj znać czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, również mam skrzypienie, teraz masakra drogi nie odśnieżone to idzie dostać szału.  Wyciągałem kratkę środkowa i doginalem te spinki ale to raczej nie to, jest tam coś co mogło by być nie dokręcone? W zaznaczonym miejscu na czerwono wystarczy że przyłożę rękę i cisza. A nie mogę tego zlikwidować. IMG_20221213_175201.thumb.jpg.a9a24f6f46e27f79c1b90e0d4edabc83.jpg

Czy w ten wystający bolec powinno być coś wkręcone? 

20210314_132057.thumb.jpg.f45c423c4ddf53d90656870cce69ef96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...