Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przy wolnej jeździe tracę wspomaganie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od razu przejdę do sprawy.

Przedwczoraj padł mi przewód ciśnieniowy (pompa-maglownica), podejrzewam, że 2 godziny jeździł bez płynu. Mimo to nie czułem braku wspomagania)

Zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak, jak odczułem zgrzytanie/drgania na kierownicy przy skręcaniu, jak się toczyłem i straszny hałas (z pompy).

Wykręciłem przewód, zawiozłem do speca, żeby mi go zakuł. Stary przewód wywalił, nowy 330bar zakuł.

Zmontowałem, odpowietrzyłem, ale... nie wiem czy nie popełniłem błędu, bo nie wymieniłem starego płynu.

To co wyciekło to poszło do zlewu, to co brakowało dolałem mobil (29 za litr) MIESZALNY.

Wracając do -po odpowietrzeniu. ZERO piany, ładnie lekko wspomaganie chodziło, jednym paluszkiem można było kręcić.

Przejechałem +/- 10 km. Dojeżdżając do ronda i zonk, brak wspomagania na około 10/15 sek. Od tamtego momentu jak się toczyłem przy skręcaniu (nie zawsze) traciłem wspomaganie na 5/15 sekund.

Dodam, że pompa piszczy, a jak skręcę kierownice do końca to piszczy głośniej.

Mam nadzieje, że temat nie jest zbyt chaotycznie opisany

Dziękuję bardzo za pomoc!

Opublikowano

Moim zdaniem jest zapowietrzona jeszcze, kręć kierą do skutku od końca do końca, może sie poprawi

Opublikowano

A moim zdaniem uszkodzona pompa lub magiel.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Ruszyłem dziś autem i przejechałem ponad 80 km, ani razu się nie zacięła. Przy skręcaniu słychać jej głośną pracę i pisk.

Zamówiłem już nową pompę, w poniedziałek wymiana i się zobaczy. Tym razem wyczyszczę układ wspomagania i dam znać czy coś to pomogło.


Wymieniłem pompę. Za nową dałem 270 pln, nie pamiętam jakiej firmy.

Wspomaganie się nie zmieniło, nadal coś hałasuje...

https://youtu.be/qLOSeQ4JNN0

... a żeby tego było mało, doszło mi coś takiego:

Czyżby nowa pompa tak chodziła?

https://youtu.be/-zJHoagYmGM


Myślę i myślę... na chybił trafił obstawiam na ten przewód.

Dlatego jeszcze jedno pytanko do Was.

Czy przewód z 1.8T/1.8 benz będzie pasował do mojego AFN?

Ja wiem, wyglądają identycznie, lecz wolę się upewnić.

Opublikowano

Obawiam się że mogłeś uszkodzić sobie maglownicę, a dokładnie trochę ja przytrzeć. Co do przewodu to będzie pasować.

Opublikowano

W maglownicy nie ma co się przytrzeć. Ten odgłos pochodzi z pompy i faktycznie przyczyną może być przewód niewłaściwej średnicy.

Opublikowano
  • Autor

Tak też zrobiłem. Zamówiłem przewód tydzień temu, dziś zamontowałem i jest poprawa!

Nie słychać buczenia, ale wspomaganie chodzi troszkę ciężej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.