Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw do czyszczenia i woskowania (czarny lakier)


Machg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Troszkę się już oczytałem z tematem woskowania itp., widzę, że temat rzeka :). Moje autko z rocznika 12.1999. Nie dysponuję wysokim budżetem i co sądzicie o tym zestawie: Sonax Xtreme Wax a jako cleaner: http://www.agito.pl/sonax-premium-class-lack-cleaner-do-czyszczenia-i-odtluszczania-lakieru-250ml-uniw-212100/pd/DK9S8MBBM/no i oczywiście szampon przed całym procesem. Chyba że koledzy polecą coś innego w przedziale do 150zł. Proszę nie odsyłać do innych tematów bo na początku jest sens rozmowy a póżniej jakaś bajka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie

-glinką valetpro tania,dobra i wymaga tylko wody jako poślizgu- koło 30zl

- ipa do odtłuszczenia koło 25 zl

- dobry wosk np fusso coat 12 months jest super trwały i ma wlaściwości lekko korekcyjne koło 90 zł starczy ci na dużo woskowań

Takim zestawem osiągniesz na pewno dużo lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie czy glinką nie uszkodzę lakieru (robiłbym to pierwszy raz) czy jest to bezpieczne???? Doczytałem że są różne twardości glinki.

A co powiecie o tym zestawie:

- szampon Plak

- glinka valetpro 100g

- cleaner Dodo Juice Lime Prime 100ml

- wosk Collinite 476S 266ml

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkodzisz lakieru chyba że będziesz miał ziarenka piasku na lakierze lub zabrudzoną glinkę.

Twardość dobierz sobie wedle uznania ale nie szalej miękka lub średnia.

Twoja propozycja też jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki bardzo za porady. Jednak mam obawy co do glinki ponieważ lakier ma widoczne ślady wszelkiego rodzaju brudu tj.smoła itp. Czytałem, że przed glinką należałoby użyć preparatów w celu usunięcia tych zabrudzeń a następnie glinka. Ludzie polecali jakieś preparaty w płynie typu http://showcarshine.pl/home/2327-shiny-garage-green-targlue-1l.htmllub coś innego. Powoli już mi się odechciewa tego całego woskowania bo zawsze jest jakieś ale ... hehe. Im bardziej się wczytuje w temat okazuje się, że jeszcze jest potrzebne to i tamto. Masakra. Koledzy mogą polecić coś sprawdzonego do usuwania klejów, wosków i smoły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość środków Tar&Glue radzi sobie, więc znaczenia nie ma co wybierzesz.

Natomiast zestaw cleaner Dodo i wosk Colli 476 - REWELACYJNY STRZAŁ W KOLANO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku to aktualnie mistrzem mirkow handlarzy jest Fusso99 King of Gloss. Nie dosc, ze maskuje rysy, to jeszcze wyciaga mega polysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zestaw cleaner Dodo i wosk Colli 476 - REWELACYJNY STRZAŁ W KOLANO!!!

Czemu strzał w kolano? Zła z nich para?

Edytowane przez johnnythebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem tej pary jakieś 5-6tyg temu i jak narazie trzyma się idealnie. Czytałem w różnych miejscach że niektóre pary się gryzą że sobą, ale jeśli chodzi o Coli to nie ma to dla niego większego znaczenia. A taka parę polecili w kilku miejscach jak robiłem rozeznanie pod zestaw dla siebie.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia zatem i radzę dalej się dowiadywać gdzie "fachowcy rad udzielają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co temat na każdym forum to porad co z czym łączyć jest pierdyliard. Ja zdecydowałem się na ten i jak narazie trzyma się ładnie. Nie jestem specjalistą od tego, raczej początkującym, ale efekty są zadowalające. Poza tym że jest on zalecany na zimę (wosk) to innych wad nie doczytałem. W takim razie może nas uświadomić wszystkich dlaczego nie powinno się ich łączyć?

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś byłem początkującym jak każdy z nas i też się zachwycałem nowym.

Rozpisywać się po raz eNty na temat tego zestawu nie będę, bo było to poruszane niejednokrotnie.

Co do samego Colli, że woskiem "zimowym" to taka utarte opinia i jak ktoś ma ochotę w leci też się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli czy fusso,może być używany w lecie.Różnica jest w efekcie,naturalny wosk daje lepszy połysk,ale jest nie trwały.Natomiast syntetyki jak fusso czy colli są dość trwałe i sporo wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj colinite nie jest do końca syntetykiem. JEdnak częściowo ma w sobie naturalną carnaube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić wszystkie produkty do pelnej dekotaminacji i przygotowania lakieru w butelkach 100ml więc koszt to tylko kilkadziesiąt złotych

http://www.sklepcarchem-silesia.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że coś Ci pokażę ;)

1 maja 2013

http://www.youtube.com/watch?v=ahqxHhWC9FE

Ja byłem zachwycony, wyglądem, odbiciami, śliskością, zapachem i łatwością aplikacji. Za 100 pln rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...