Tylne głośniki cicho grają - concert

zyznos321

Nie chcę zaśmiecać tematu kolegi więc zakładam swój.

Mam problem: od jakiegoś czasu głośniki w tylnych drzwiach grają znacznie ciszej i gorzej od przednich. Muszę ustawić fader bardzo do tyłu żeby było je słychać. Zaczynają wtedy grać głośniej, ale jakość jest słaba i brak w nich basu.

Posiadam radio concert bez suba i wzmacniacza w bagażniku.

Wyciągnąłem dziś radio i sprawdzałem innym głośnikiem, jak zagra, podłaczając go bezpośrednio do wyjść w radiu. Gdy głośnik był podłączony do wyjść przednich głosńików grał głośniej, zaś gdy do wyjść dla tylnych znacznie ciszej.

Czym może być to spowodowane? Uszkodzone radio? Czy moźe sygnał do tylnych głośników jest gdzieś dalej wzmacniany oddzielnym wzmacniaczem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;)

@edit
Wygląda to tak jakby na tylnie głośniki szłyctylko tony średnie lub średnie i wysokie. Zdecydowanie brakuje tonów niskich.

@edit2

Problem chyba rozwiązany. Wyjąłem głośnik z tylnych drzwi i okazało się, że jego membrana wcale się nie da wychylić (tak jakby była przyklejona). Nie znam się, ale to najpewniej oznacza spalony głośnik.

Po zamontowaniu głośników Audio System mx165 tył gra tak jak powinien :D

Edytowane przez zyznos321

Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.