Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd przepływomierza podczas hamowania silnikiem


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej a4 b6 avb pojawia się błąd przepływomierza, jest to błąd sporadyczny, przepływomierz poza zakresem pracy.

Po skasowaniu błędu (lub po zniknięciu samoczynnym) błąd ten pojawia się tylko i wyłącznie podczas hamowania silnikiem na 3,4,5 biegu przy prędkości od 70 do 100km/h.

Dodatkowym "problemem" jest program który kolega anderlehh (niestety nie mam już z nim kontaktu) wykonał kiedyś na moim samochodzie, mianowicie "usunął" on wtedy przepływomierz i zastąpił go jakimś (no i właśnie tu nie pamiętam jakim) czujnikiem turbiny.

Stąd moje pytanie, czy w w/w wypadku, szukać problemu w przepływomierzu, czy komputer teraz może odczytywać ten pomiar z czujnika turbiny i to on może być problemem ?

Dodam jeszcze, że przepływomierz, z tego co zauważyłem był źle dokręcony, niestety, po dokręceniu problem nie znika. Samochód podczas błędu check engine zachowuje się bez żadnych zmian, nadal demon :)

Dzięki za odpowiedź.


Nikt nie miał podobnego przypadku u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie masz prawdopodobnie przełączony MAF na MAP czyli czujnik ciśnienia doładowania.

Jak chcesz to możesz podjechać do mnie to sprawdzę co jest w sofcie źle zrobione, że wywala ten błąd i jak co mogę to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Zabrza, więc nie jest to problem, żebym do Ciebie podjechał, tylko czy aby na pewno jest to błąd oprogramowania ?

Na programie jezdze juz 3 lata, zrobilem ponad 70tys. i blad wywala dopiero od miesiaca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...