Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pasek i lancuch w rozrzadzie?


shadow01

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem posiadaczem audi B7 z silnikiem 2.0 Tfsi, i jako ze w ksiazce serwisowej napisane jest ze powinienem przy tym przebiegu juz wymienic rozrzad to udalem sie do mechanika, ten posluchal auta takze przy odpalaniu silnika i stwierdzil ze jeszcze lancuch jest do wymiany... to te silniki maja lancuch i pasek rozrzadu? lancuch powiedzial ze znajduje sie z tylu silnika blizej kabiny pasazerskiej...

i po czym poznac ze ten lancuszek jest do wymiany takze...

Edytowane przez shadow01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest łańcuch spinajacy walki rozrządu ssący i wydechowy wymienia się go jak klekocze na rozgrzanym silniku. Jest taki metaliczny dźwięk walenie łańcucha o pokrywę zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest łańcuch spinajacy walki rozrządu ssący i wydechowy wymienia się go jak klekocze na rozgrzanym silniku. Jest taki metaliczny dźwięk walenie łańcucha o pokrywę zaworów.

bo u mnie mechanik to zdiagnozowal przy uruchamianiu silnika wiec niewiem czy niechce nacignac czasami, bo autko nawet jak jest rozgrzane to chodzi jak chodzilo, zadnych metalicznych dzwiekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniają mi ten łańcuch. Musieli silnik zdjąć. Było słychać takie metaliczne echo jakby ten łańcuch obijał się o obudowę.

Pytałeś po czym poznać, czy jest do wymiany. Po pierwsze musiał byś wiedzieć jak chodzi silnik gdy w wszystko jest ok a w zasadzie powinno być słychać tylko cykanie. https://youtu.be/XmFm256zCFY tak mi chodził jeszcze dwa lata temu. Teraz już nie nagram bo niestety za późno. Jak nie jesteś w stanie wyłapać różnicy poproś kogoś innego o opinię i o organoleptyczne sprawdzenie.

Edytowane przez xcentriq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...