Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b8 po lifcie...jakie felgi r17 vs r18?


Tezeusz30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jakie felgi zakupić do modelu b8??? Chciałbym rozmiar r18, ale obawiam się o wygodę i komfort jazdy. Auto jest do użytku w moim przypadku nie tylko do oglądania :). Narazić przymierzam się do 17-tek, ale po cichu oczekuje że ktoś podpowie że osiemnastki będą ładniejsze a przy tym komfort i zawieszenie nie straci na tym. Zawieszenie standardowe w moim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj 18", jakiś prosty wzór żeby koło się nie pomniejszało optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak masz zawieszenie 1BA to zrobi ci się mega koza. Albo zostaw 16 albo wrzuć min -20 i większe fale .

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA zostań przy 16" jak sugerował kolega wyżej. 1BE zakładaj 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam zawieszenie 1BA i również chciałem założyć sobie felgi 18". Teraz mam 16", jednak szukałem czegoś większego, ale widze że odradzacie.

Mając zawieszenie 1BA, zęby felga 18" ładnie wyglądała musiałbym zmieniać elementy zawieszania? Amprtyzatory i spręzyny?

Jeżeli nie chciałbym nic ruszać przy zawieszeniu musiałbym zostac przy 16?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam zawieszenie 1BA i również chciałem założyć sobie felgi 18". Teraz mam 16", jednak szukałem czegoś większego, ale widze że odradzacie.

Mając zawieszenie 1BA, zęby felga 18" ładnie wyglądała musiałbym zmieniać elementy zawieszania? Amprtyzatory i spręzyny?

Jeżeli nie chciałbym nic ruszać przy zawieszeniu musiałbym zostac przy 16?

Pozdrawiam

Same spręzyny wystarczą :wink:

Nie musisz zostawać przy 16". Poprostu na zwykłym zawiasie 18" będzie słabo wyglądać, za duży prześwit ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale będzie chyba lepiej niż na 16" bo teraz takie małe koła się wydają plus prześwit. Osobiście nie chciałbym ruszać ori zawieszenia.Wiadomo jak mechanik zajrzy to już nie będzie to samo co fabryka.A raczej 18" i tak będzie lepiej wyglądać niż 16".A może ktoś ma 18" na standardowym zawiasie ,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.


A ma ktoś z was fotkę a4 b8 avant ze standardowym zawieszeniem i felgami 18".Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.


No ale będzie chyba lepiej niż na 16" bo teraz takie małe koła się wydają plus prześwit. Osobiście nie chciałbym ruszać ori zawieszenia.Wiadomo jak mechanik zajrzy to już nie będzie to samo co fabryka.A raczej 18" i tak będzie lepiej wyglądać niż 16".A może ktoś ma 18" na standardowym zawiasie ,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.


A ma ktoś z was fotkę a4 b8 avant ze standardowym zawieszeniem i felgami 18".Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Można jeszcze zmienić wysokość opony jak będzie za wysoko. Najważniejsze żeby koło się schowało (szerokość felgi i opony) i nie ocierało o błotnik kiedy wpadnie się w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwit między opona a błotnikiem się zwiększy na 18 wiec zastanów się jak to będzie wyglądało dla mnie już lepiej wsadzić 17 cali do tego opony 215/50 i jakoś to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie,

dopadl mnie ten sam dylemat (jakie felgi do a4 b8, aktualnie mam 17" seria) i czy możecie mi powiedziec jak rozmiar felgi wplywa na przeswit miedzy blotnikiem a kolem?? Przeciez zmieniajac rozmiar felgi zmienic nalezy takze wysokosc opony tak, by rozmiar calego kola niemal nie odbiegal od serii (czytaj: byl taki sam caly czas) - czy się myle?

Co polecacie do a4 b8 avant na standardowym zawieszeniu - jak to wyglada, komfort jazdy no i faktyczny wplyw na zawieszenie (dla osoby ktora nie trafia we wszystkie dziury/progi).

pozdrawiam

Edytowane przez lukasz.h2o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...