Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podmuchy przy odkreconym korku wlewu oleju


Dzejson Z Dynastii

Rekomendowane odpowiedzi

witam.bardzo proszę...czy ktoś może mi powiedzic jak to jest w naszym 1.8t z tym dmuchaniem spod korka oleju? znalazlem 3 tematy na forum z tym zwiazane ( w tym tylko 2 o benzynie) ale tam nie jest dokladnie wyjasnione. moje pytania: czy jak silnik chodzi i sie odkreci wlew oleju to ma dmuchac? i jak mocno? tzn czy przykladowo jak sie polozy korek to ma lekko skakac czy mocno? czy to prawda jak niektorzy pisali ze wtedy sie silnik konczy? przeczytalem tu na forum ze jak cos takiego jest w dieslu to ok ale w benzynie juz nie jest ok.bardzo prosze o odpowiedz lub moze tez ktos u siebie zobaczy jak to wyglada.pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na logike - wałki są wysoko w 1.8T wiec bedzie pryskać

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na logike - wałki są wysoko w 1.8T wiec bedzie pryskać

pryskac? doslownie? dmucha powietrzem. znajomy mechanik powiedzial ze moze dmuchac ale nie mocno, i z bagnetu ma nie wiac. moglby to ktos sprawdzic jak ma byc zeby mozna bylo zamknac temacik? rozne opinie tylko kto ma racje :/ przydalaby sie jakas wieksza dyskusja w temacie zeby wymienic poglady...kto moze niech pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fest rozgrzanym silniku 1.8T jak zdejmiesz korek na samym początku może dmuchnąć oparami, ale później powietrze wydobywające się z otworu będzie bez zabarwień.

Po wyjęciu bagnetu też nie powinno dmuchać, a tym bardziej na siwo.

Odkręcony korek oleju i pozostawiony luźny na otworze wlewowym powinien "tańczyć".

Nagraj jak to wygląda u Ciebie.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge nagrac bo mi telefon umarl i nosze stary. czyli jesli dmucha tak ze np zwiewa chusteczke to jest dobrze? a co z zapachem? spaliny tez moga byc wyczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasysa to jest uszkodzony zaworek w odmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który zaworek masz na myśli? Nr, symbol, nazwa? Bo zdaje mi się, że mi zasysał jak ostatnio podniosłem.

Edit:

Jednak się myliłem, jest dobrze ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma podskakiwać po odkręceniu, jak zasysa to trzeba wymienić sobie zaworek odmy nr znajdziesz na forum jest o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn bezposrednio po odkreceniu nie zasysa, przy dodawaniu gazu zasysa, pytalem mechanika i podobno ma tak byc, ale tylko przy dodawaniu gazu

Edytowane przez Dzejson Z Dynastii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...