Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwizdanie w silniku


Arab1946

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zrobiłem u siebie w samochodzie czyszczenie silnika "engine carbon cleaning" facet jak to mi robił bardzo mocno gazował co jakiś czas samochód (A4 B8 CAHA) Dzisiaj jadąc samochodem uslyszałem, że powyżej 40km/h samochód gwiżdżę i wydaje dziwny dźwięk im szybciej jade tym głośniej słychać. Jadąc 100km/h po wcisnieciu sprzegła i jechaniu na biegu jałowym ciągle jest to samo. Gdy samochód stoi nie słychać totalnie nic ;/ Czy jest to może dlatego, że samochód został wyczyszczony i dlatego to tak wygląda czy może turbo siada albo jeszcze coś innego? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zrobiłem u siebie w samochodzie czyszczenie silnika "engine carbon cleaning" facet jak to mi robił bardzo mocno gazował co jakiś czas samochód (A4 B8 CAHA) Dzisiaj jadąc samochodem uslyszałem, że powyżej 40km/h samochód gwiżdżę i wydaje dziwny dźwięk im szybciej jade tym głośniej słychać. Jadąc 100km/h po wcisnieciu sprzegła i jechaniu na biegu jałowym ciągle jest to samo. Gdy samochód stoi nie słychać totalnie nic ;/ Czy jest to może dlatego, że samochód został wyczyszczony i dlatego to tak wygląda czy może turbo siada albo jeszcze coś innego? ;/

Z tego co piszesz wynika, że gwizdanie dochodzi z układu napędowego a nie silnika skoro pojawia się powyżej określonej prędkości i nie ustają gdy wysprzęglisz i obroty silnika spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe, rolki, etc..

Tutaj bym szukał przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jadąc 100km/h po wcisnieciu sprzegła i jechaniu na biegu jałowym ciągle jest to samo. Gdy samochód stoi nie słychać totalnie nic ;/

Koło pasowe, rolki, etc..
Tutaj bym szukał przyczyny...

P13, jestes pewny tego co piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było.

Myślałem, że to turbina gwiżdże, a okazało się, że rozsypało się koło pasowe/rolki i taki świst powodowany był przez bardzo luźny już pasek.

Po wymianie ustało jak ręką odjął.

Nie jestem pewien, czy to ten sam przypadek, ale jeżeli auto było mocno gazowane, to sprawdziłbym koła/rolki.

Nie zaszkodzi a może pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest filmik na którym słychać jak chodź mój samochód najlepiej słychać jak dojeżdżam do ronda takie buczenie :/ gdy stoję na postoju gazu je czy nie nic takiego nie ma dopiero jak jadę około 25 mph :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie słyszę gwizdu, tylko basowe buczenie.

Rolki/koło pasowe więc odpadają, bo one wydają zupełnie inny dźwięk ( gwizd/świst, a nie takie buczenie jak słychać na filmiku).

Nie poszło Ci coś w układ dolotowy lub w wydech po tym czyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie słyszę gwizdu, tylko basowe buczenie.

Rolki/koło pasowe więc odpadają, bo one wydają zupełnie inny dźwięk ( gwizd/świst, a nie takie buczenie jak słychać na filmiku).

Nie poszło Ci coś w układ dolotowy lub w wydech po tym czyszczeniu?

Nie wiem właśnie :/ ale jak stoje w miejscu i gazuje to nie słychać nic dopiero jak jadę :/ może skrzynia biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy trochę po omacku. Wiele rzeczy może powodować takie buczenie.

Kiedyś ( dawno temu ) miałem podobny przypadek buczenia w Oplu Astrze.

Ponad tydzień nie mogliśmy dojść w ASO, z czego to wynika ( auto było tuż po przeglądzie ).

Okazało się, że krzywo założyli mi filtr powietrza, który nie przylegał szczelnie do obudowy i wydawał takie dzwine buczenie ( nie zawsze i nie przy każdej prędkości auta ). Zagadkę udało się rozwiazać, ale trochę to trwało... Czasem najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do odgadnięcia.

Wymieniałeś filtry przy tym czyszczeniu? Sprawdzałeś ich stan po czyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem filtrów ale zrobię to na bank :) jedynie co ten koleś robił to wsadził wąż do dolotou powietrza i podłączył maszynę do aku. Może coś się z filtrem powietrza stało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne.

Wymień filtr i zobacz, czy pomogło.

Mały koszt, a nie zaszkodzi spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeminiam olej i nie wiem czy resztę filtrów tez bo były zmieniane jakieś 6 tys km temu. Oleju zmienię ale nie wiem czy paliwa i kabinowy tez zmianac. Wiesz może gdzie jest wlew oleju do skrzyni? Może brakuje oleju ale nie wiem gdzie to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym rzędzie wymień filtr powietrza i zobacz, czy dalej tak buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie filtra ciągle to samo :/

Byłem u mechanika przejechaliśmy się razem i powiedział, że to łożysko w którymś kole. zobaczymy w czwartek jak wjadę na podnośnik.

Edytowane przez Arab1946
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie w skrzyni....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi, że to nie skrzynia bo jak wciskam sprzegło to jest ciągle ten sam problem. Przekonam się w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi, że to nie skrzynia bo jak wciskam sprzegło to jest ciągle ten sam problem. Przekonam się w czwartek

Zmień mechanika. Wciskając sprzęgło odłączasz silnik od układu przeniesienia napędu, dlatego gdy np będzie uszkodzone łożysko na wałku zdawczym lub półosi to buczenie będzie zawsze gdy auto jedzie niezależnie czy na luzie czy na biegu. Z tym gwizdaniem to trochę mnie w błąd wprowadziłeś na początku, ewidętnie słychać huczenie a nie gwizdanie.

Uszkodzone może być któreś z łożysk w skrzyni lub co bardziej prawdopodobne łożysko koła, żadne paski czy napinacze. Ważne jest czy nasila się ze wzrostem obrotów silnika czy ze wzrostem prędkości auta.

Buczenie łożyska w kole nasila się ze wzrostem obciążenia więc gdy huczy mocniej przy skręcie w lewo to znaczy, że jest uszkodzona prawa strona i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pany byłem dzisiaj u mechanika :) wymienione dwa łożyska z przodu :) i wszystko gra :)

PS Jeżeli posiadam dwumas LUK czy mogę założyć sprzęgło SACH? Ponieważ po chipie nie wytrzymuje docisk i musze zmienić na performance :) który jest tylko od SACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można.

Sachs jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...