Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ocena sprawności amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

2tn09ly0n99i.jpg

Tak to wygląda, gość na stacji mówił że jest w porządku. Mi się wydaje, że za mało.... ktoś krowy woził tym samochodem?

Opublikowano

jak rozmawiałem z gościem na stacji diagnostycznej to powiedział że poniżej 70% amorki się wymienia, generalnie to co prezentuje ten kwit to mało. Niech się wypowiedzą inni.

Opublikowano

Dla mnie rownież nadają się do wymiany.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10

Opublikowano

Jedź na inną stację a zobaczysz że wynik będzie inny.

Wysłane z mojego myPhone ARTIS przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Juz mi szkoda kasy na te stacje :/

Opublikowano

A jeździłeś nim? Było czuć, że 'pływa' ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Caly czas czuje ze plywa, choc z tym jest roznie, raz plywa, raz nie. Dziwna jest sytuacja jak np wycofuje i skrece do konca w prawo to go buja na boki/kolysze. Cos rowniez stuka i stwierdzil ze to niezabezpieczony przegub wewnętrzny ktory sobie mimowolnie "lata" kazal zabezpieczyc

Opublikowano

Wiadomo, trzeba mieć dystans do tego się słyszy, faktycznie może lepiej zmień diagnostę i wszystko jeszcze raz przejrzyj.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10

Opublikowano

ktoś krowy woził tym samochodem?

Nie no 13-sto letni, wykiełtany diesel, to powinien mieć zawias funkiel nówka, prawie nie śmigany... :sarcastic:

Co do wiarygodności badania na trzepakach, to najlepiej byłoby przemilczeć temat...

Powiem tylko, że niedawno byłem jednego dnia na 6-ciu SKP w okolicy i praktycznie na każdej inny wynik, łącznie z odwrotnym wskazaniem gorszego amora na jednej osi i to nie o 2-3%, tylko w granicach kilkunastu %. Rozrzut wyników od 30 do 85% :facepalm:

Jest kilka metod badania m.in metoda Eusama lub Boge, zużycie urządzeń, kalibracja, ciśnienie w kołach itd, itp, wszystko ma jakiś wpływ na wynik.

Temat jest rozległy i ogólnie mało kto to ogarnia, a już na pewno nie diagności w SKP...

Twój pomiar wygląda kiepsko - duża różnica na przedniej osi - co nie znaczy, że nie można jeździć - można, tylko z głową.

Dla bardziej dociekliwych coś do poczytania:

http://www.wimad.com.pl/wimad_pliki/articles/2010-11-Metoda_2_w_1_w_praktyce_diagnostycznej.pdf

Opublikowano

Dokładnie chyba nigdzie nie da się sprawdzić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Ojciec ma passata b4 i to jest dopiero czolg, ale coz... Era dobrych samochodow umarla ponad 15 lat temu. Jak ogladalem amortyzatory, oraz testowalem je domowym sposobem to wszystko bylo w normie, bez zadnych wyciekow oleju itp. Na razie jezdze, stukac stuka, wymienilbym... Gdybym mial pewnosc co to, a bogaczem nie jestem zeby az tak zaryzykowac. Ale dzieki za udzielanie sie w temacie

Opublikowano

Po to jesteśmy, żeby sobie pomagać :) Co do sprawdzenia amorów - nie masz zaufanego mechanika ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Mam swojego mechanika, bardzo dobrego i nie stwierdził on nic niepokojącego na razie

Opublikowano

Szkoda pieniędzy, żeby wymienić wszystko co możliwe, nie o to tu chodzi. Może jeździj na razie , obserwuj i słuchaj czy pukanie/stukanie się nie nasila.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10

Opublikowano
  • Autor

Tak bede robil :D

Opublikowano

Bezpieczeństwo najważniejsze. Daj znać jak znajdziesz przyczynę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

excel-g kayaba warto takie brac?

Opublikowano

excel-g kayaba warto takie brac?

dobre amory tylko strasznie twarde.mialem w poprzedniej furze. ogolnie dobre amory za niska kase. nie wiem jak w Audi gdzie masz jeszcze wielowahacz, ale na McPhersonie strasznie twardo bylo:d

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A jak cenowo wychodzą ? Nie lepiej Ci coś bardziej komfortowego włożyć ? Jaki budżet ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Cos do 400 max

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.