Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa napinacza paska wielorowkowego w Audi A4 B5 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zdarza się że napinacz paska wielorowkowego zużywa się w taki sposób że jego rolka nie „leży” na pasku całą swoją szerokością tylko połową szerokości. Powoduje to że pasek szybko się zużywa, robi się rowek na środku paska i może on zostać przecięty. Napinacz pracował tylko połową rolki, a druga połowa jest ciemna. Nie trzeba wtedy od razu kupować napinacza, można to naprawić w prosty sposób. Ja zrobiłem to tak: zamontowałem napinacz do imadła i odkręciłem środkową śrubę.

Założyłem tam podkładkę o wymiarach: średnica zewnętrzna 28,5 mm; średnica wewnętrzna 15mm; grubość 2 mm.

Przykręciłem śrubę i napinacz znów jest sprawny.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja gdy poszedłem z tym do mechanika, to powiedziano mi ze ktoś kiedyś wsadził napinacz od innego modelu i dlatego pasek idzie tylko połową rolki :-D

Opublikowano
  • Autor

Wrzuć proszę zdjęcia tego napinacza który rzekomo był od innego modelu. Chciałbym go zobaczyć.

Opublikowano

Wrzucę za jakieś 2 dni, jak będę w domu :-)

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja mam problem z tym napinaczem. Polega on na tym, że napinacz jakby drży delikatnie na biegu jałowym i podczas ruszania (kiedy silnik dostaje obciążenia) lub przy włączaniu klimatyzacji w upalny dzień. Zawsze towarzyszy temu irytujące "chrobotanie". Wizualnie wygląda to tak, jakby napinacz nie napinał do końca i opierał się obudowie takim jakby ząbkiem (w czewonym kółku). Gdy drży - ten ząbek uderza w korpus i wydziela się ten brzęczący dźwięk.

Najbardziej daje się to we znaki podczas uruchamiania zimnego silnika. On jest sterowany olejem?

Da się temu jakoś zaradzić, jakoś naciągnąć ten napinacz?

 

20170527_191022.jpg

Edytowane przez Wloczykij555

Opublikowano

na alternatorze jest sprzęgło czy stałe koło?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przyznam że nie wiem. Podejrzewasz, że alternator może dawać za duży opór?

Opublikowano

Jak jest sprzęgło to w momencie kiedy się psuje to daje właśnie objawy drżenia i hałasowania napinacza.

Opublikowano

Może faktycznie coś alternatorem jest nie tak, często po dopaleniu świeci mi się kontrolka braku ładowania akumulatora. Gaśnie dopiero po przegazowaniu. Przyjrzę się temu, dzięki za naprowadzenie! :)

Opublikowano

tez mialem takie objawy i brak ładowania i winne było to sprzegielko na alternatorze

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

może być tez łożysko ale to się okaże jak obadasz alternator

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Dnia 27.05.2017 o 19:28, Wloczykij555 napisał:

Ja mam problem z tym napinaczem. Polega on na tym, że napinacz jakby drży delikatnie na biegu jałowym i podczas ruszania (kiedy silnik dostaje obciążenia) lub przy włączaniu klimatyzacji w upalny dzień. Zawsze towarzyszy temu irytujące "chrobotanie". Wizualnie wygląda to tak, jakby napinacz nie napinał do końca i opierał się obudowie takim jakby ząbkiem (w czewonym kółku). Gdy drży - ten ząbek uderza w korpus i wydziela się ten brzęczący dźwięk.

Najbardziej daje się to we znaki podczas uruchamiania zimnego silnika. On jest sterowany olejem?

Da się temu jakoś zaradzić, jakoś naciągnąć ten napinacz?

 

20170527_191022.jpg

Możesz nagrać i wrzucić dźwięk tego grzechotania? Coś mi mechanik też wspominał, że za niedługo będę musiał wymienić ten właśnie napinacz..

  • 8 lat później...
Opublikowano

Ostatnio przerabiałem ten sam temat, ząbek w napinaczu dotykał już do mocowania i terkotał przy dodaniu gazu i na zimnym jak by miał się rozsypać. Wymieniłem na nowy napinacz i to samo ale od samego początku cos mi pasek nie pasował jak by był za długi co najlepsze był świeżo wymieniony (5pk 1300) bosch czyli taki jak być powinien. Wymieniłem na 5pk 1300 contitecha i sie okazało że wszystko wróciło do normy ząb napinacza daleko, wszystko elegancko napięte a pasek boscha był dużo dłuższy nie wiem z czego wynika ta różnica. Może masz ten sam problem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.