Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rowerowy bagażnik na hak a Austria


mravel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy są jakieś przepisy regulujące przewożenie rowerów na bagażniku montowanym na hak w Austrii? Obiło mi się kiedyś o uszy, że w przypadku gdy koła rowerów przewożonych w ten sposób wystają po za obrys bagażnika (chyba w każdym wypadku tak jest, no może nie, gdy przewozimy rowerek dziecięcy), światła bagażnika rowerowego muszą być tak ustawione, by znajdować się na skraju i obejmować swoim zasięgiem krańce kół. Ktoś coś? nie mogę znaleźć w necie odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


skraju i obejmować swoim zasięgiem krańce kół

Naprędce mogę powiedzieć ze gdyby tak było to nie wypłacił bym się od mandatów austriackich. Wcześniej miałem bagażnik na hak, teraz na klapę. Na haka musisz mieć listwę ze światłami i tablica. Na klapę nic, pod warunkiem ze widać wcześniej wymienione. Czyli to samo co w PL. Ile może wystawać poza obrys auta? Nie wiem. :(


Austriacy maja specjalne, czerwone tablice na bagażniki. We Włoszech kwadratowa tafle jak na ciężki transport... :doh: Niemcy mogą sobie wytłoczyć dodatkowa tablice ( :thumbup1: ) Polacy i Węgrzy nie... ( :thumbdown: ) :kox::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mogą sobie wytłoczyć dodatkowa tablice ( ) Polacy i Węgrzy nie... ( )

Jesteś w błędzie od 1 stycznia 2016r. już można:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1966/1

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1601/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jesteś w błędzie

Od jesieni mam na klapę :) Wspaniale jest się mylić w takich sytuacjach :) Lepiej późno niż wcale :thumbup1:

Przypomniało mi się ze Hiszpanie to dopiero maja prze...e.


I już zupełnie na marginesie tej historii: Niemcy mogą sobie wytłoczyć, czyli tak jak się idzie po bułki do piekarni, tak samo oni idą po tablice do w/w bagażnika. U nas jednak trzeba swoje odstać w WK. Ale to nieistotny szczegół. Da się. Kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja dodatkowa na bagaznik rowerowy na hak kosztuje circa 60 zł i jest wbijana w dowód rejestracyjny auta.

Byłem w austrii i nie miałem problemów wiec chyba po prostu zadajac pytanie bylem zbyt przewrazliwiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...