Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki na wolnych obrotach, czy to normalne?


joker13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem, że w moim aucie na wolnych obrotach występują dziwne dźwięki i nie wiem czy tak ma być czy nie.

Pierwsza sprawa to dźwięk, który występuje podczas opadania obrotów, gdy szybko i gwałtownie dodam gazu. Jak dodaje gazu powoli i stopniowo to dźwięk ten nie występuje. Oto filmik, który nagrałem:

Chodzi mi o dźwięk, który występuje m.in. w 46sek., 51sek., 53sek,. 56sek., 1.02min., 1.05min., 1.07min., 1.10min.

Druga sprawa to cykliczne "cykanie" (nie wiem czy dobrze to nazwałem), które występuje również na wolnych obrotach. Oto filmik:

Cykanie to występuje w 11sek., 17sek., 21sek., 32sek., 38sek., 46sek., 50sek., 56sek., 1.03min., 1.08min.

Najlepiej to słychać w 38sek., 50sek. i 1.08min.

Macie tak samo? Dźwięki te są normalne czy wskazują na jakąś usterkę?

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Chyba coś się odzywa ale trudno mi powiedzieć co. U mnie jest całkowita cisza więc chyba nie jest to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jaki masz przebieg na swoim silniku? ja takich objawów nie mam ma 11tyś km.

Na 1 filmie sprawdź połączenia turbiny ,wygląda jakby jakaś rura plastykowa pękła albo opaska nie trzyma ,może mieć fałszywe powietrze , auto może być słabsze.

A na 2 filmie ciężko powiedzieć , może być sprzęgełko klimatyzacji

https://www.google.pl/search?q=sprz%C4%99gie%C5%82ko+klimatyzacji+audi+a4+b8&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi1gsmukYnNAhXGBZoKHZTFBS0Q_AUIBygB&biw=1366&bih=643

, obserwuj na załączonej i wyłączonej klimatyzacji , czy jest roznica.

Może też być konczący sie napinacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem (tak mi się wydaję) miejsca z których te dźwięki dochodzą.

Dźwięk z pierwszego filmiku dochodzi prawdopodobnie z okolic pompy paliwa/podciśnienia lub oddzielacza oleju (separator).

Cykanie z drugiego filmu pochodzi na 99,9% z pompy paliwa/podciśnienia.

Jeżeli chodzi o moc to nie czuje, żeby był słabszy. Cykanie występuje zarówno na klimie jak i bez włączonej klimy. Mój przebieg to 106tys.km.

Teraz pytanie co z tym robić i czy powinno to cykać czy nie?

Edytowane przez joker13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co do pierwszego filmiku, to u mnie w tej okolicy jest cicho bez tego dźwięku. Trudno mi powiedzieć co to, ale chyba jak napisał Black - może to być coś z dolotem, ale nie mówię że to pewne.

Co do drugiego nagrania - cykanie, to u mnie brzmi to dokładnie tak samo, nie słyszę tutaj żadnej różnicy. Coś cyka podobnie, ale skoro na VAGu czysto to nie szukałem źródła tego cykania - po za tym ten dźwięk jest od kiedy mam auto więc trudno mi powiedzieć, czy jest to poprawne czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co do pierwszego filmiku, to u mnie w tej okolicy jest cicho bez tego dźwięku. Trudno mi powiedzieć co to, ale chyba jak napisał Black - może to być coś z dolotem, ale nie mówię że to pewne.

Co do drugiego nagrania - cykanie, to u mnie brzmi to dokładnie tak samo, nie słyszę tutaj żadnej różnicy. Coś cyka podobnie, ale skoro na VAGu czysto to nie szukałem źródła tego cykania - po za tym ten dźwięk jest od kiedy mam auto więc trudno mi powiedzieć, czy jest to poprawne czy tez nie.

Dzięki Kolego,

Też mam te dźwięki od początku, czyli od jakiegoś miesiąca i nie wiem czy tak ma by czy też nie. Tak czy siak powiedzmy, że cykanie z drugiego filmu jest normalne. Pompa sobie cyka w równych odstępach czasu i cykanie jest równe.

Gorzej z tym dźwiękiem przy opadaniu obrotów. Jak dodaje gazu równomiernie i spokojnie to nie ma tego dźwięku ani podczas dodawania ani podczas opadania obrotów. Ale jak dodaje gazu energicznie to coś tak stuka i jest to w okolicach jakby pomiędzy separatorem a pompą paliwa.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale przy wciśniętym sprzęgle nie ma tego dźwięku z pierwszego filmu.

Witam,

Byłem z tym dźwiękiem w ASO (tym z pierwszego filmu). Osłuchiwali mi silnik i stwierdzili, że to na bank z pompy paliwa, ale żeby mieć 100% pewności wyciągnęli ją do sprawdzenia. Co się jednak okazało pompa jest w pełni sprawna. Wtedy mechanicy zaczęli mówić, że w sumie ten dźwięk się niesie po całym silniku, a nie tylko z pompy paliwa i na początku zaproponowali wymianę oleju i filtra oleju na taki co oni zalewają i montują (mam zalany Motul X-max 0W40, a chcieli mi zalać Castrol Professional 5W30), bo stwierdzili, że mam zły olej. Powiedziałem im, że przed wymianą oleju też ten dźwięk występował, a wcześniej był zalany olej 5W30 w ASO przez poprzedniego właściciela.

W takim razie panowie z aso chcieli mi rozbierać silnik i sprawdzić wałki rozrządu, hydraulikę itd., a jak nic by tam nie znaleźli to chcieli zabierać się za głowicę i zawory. Koszty min. 10tys.zl.

Wystraszony podjechałem do mojego mechanika. Powiedział, że on by jeździł i się nie martwił, bo może ten dźwięk jest normalny, i że te pompy mogą taki dźwięk wydawać. Powiedział mi też żebym znalazł i podjechał, gdzieś gdzie jest auto z moim silnikiem. Dzisiaj byłem u dwóch sprzedawców, gdzie sprawdzałem 3 samochody.

1. Przebieg 70tys.km - dźwięk ten występuje.

2. Przebieg 70tys.km - dźwięku raczej nie słyszałem.

3. Przebieg 150tys.km - dźwięk występuje.

4. Ponadto jeden z forumowiczów odpisał mi, że u niego również ten dźwięk występuje.

Słychać go przy gwałtownych przygazówkach, ale tylko i wyłącznie tak do 2tys.obr./min., jak się wyżej kręci to tego dźwięku nie ma.

W każdym bądź razie uznaje to za normalną prace silnika bądź osprzętu i narazie tematu nie ruszam. Pojeździmy, zobaczymy. Błędów na kompie nie mam, na desce również nic mi nie wywala. Auto pracuje równo i płynnie. Także jakby kogoś to niepokoiło to myślę, że nie ma się czym martwić.

Dźwięk z drugiego filmu jest w 100% normalny i jest to praca zaworu na pompie paliwa.

Pozdrawiam.

Edytowane przez joker13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje CJEB przelot 93kkm

1 dzwięk nie występuje

2 dzwięk jest normalny - to wtryski - na zimnym nie powinnieneś mieć tego dzwięku w ogole - jak auto się nagrzeje to wtedy słychać pracę - regularne cykanie (ale prawidłowe jest oczywiście regularne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje CJEB przelot 93kkm

1 dzwięk nie występuje

2 dzwięk jest normalny - to wtryski - na zimnym nie powinnieneś mieć tego dzwięku w ogole - jak auto się nagrzeje to wtedy słychać pracę - regularne cykanie (ale prawidłowe jest oczywiście regularne :))

Co do pierwszego dźwięku, bo nie wiem jak sprawdzałeś, trzeba dodać gwałtownie/energicznie gaz i tylko do 2 tys.obr. Wtedy dźwięk występuje w końcowej fazie opadania obrotów po przegazowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na przygazówce - brak tego dzwięku :)

Swoją drogą mam pytanie

Czy Ty też odczuwasz lekkie wibracje na biegu jałowym - zaznaczam że są lekkie i czasami jest lekkie szarpnięcie - drgania wystepują tylko na jałowym i tylko na wpół rozgrzanym silniku - na zimnym i ciepłym tego nie ma.

Świece wymienione 100 km temu po przekroczyłem 90kkm.

Przesiadłem się z 2.0 tDI i tak zaskoczony byłem - mechanik mi powiedział że lekkie drgania są w tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na przygazówce - brak tego dzwięku :)

Swoją drogą mam pytanie

Czy Ty też odczuwasz lekkie wibracje na biegu jałowym - zaznaczam że są lekkie i czasami jest lekkie szarpnięcie - drgania wystepują tylko na jałowym i tylko na wpół rozgrzanym silniku - na zimnym i ciepłym tego nie ma.

Świece wymienione 100 km temu po przekroczyłem 90kkm.

Przesiadłem się z 2.0 tDI i tak zaskoczony byłem - mechanik mi powiedział że lekkie drgania są w tych silnikach.

Ja również się przesiadłem z 2.0TDI. Powiem Ci szczerze, że raczej też odczuwam wibrację. Delikatne i nie zawsze i częściej jak klima chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przy włączonej kliemie szczególnie gdy musi sie napracować tak jak teraz to są drgania z okresowymi co minute mocniejszym kopnięciem .

Jak rano odpalę auto to zero wibracji, jest po trasie też zero - ale jak auto po trasie postoi z godzine i nie dokońca się ochłodzi wtedy wibracje sa odczuwalne.

drży tez delikatnie drążek zmiany biegów - manual.

Nie jest to dwumas bo zero wibracji na pedałach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przy włączonej kliemie szczególnie gdy musi sie napracować tak jak teraz to są drgania z okresowymi co minute mocniejszym kopnięciem .

Jak rano odpalę auto to zero wibracji, jest po trasie też zero - ale jak auto po trasie postoi z godzine i nie dokońca się ochłodzi wtedy wibracje sa odczuwalne.

drży tez delikatnie drążek zmiany biegów - manual.

Nie jest to dwumas bo zero wibracji na pedałach itp.

to u mnie jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma prawa wibrowac. Ten silnik jak jest sprawny, w kabinie jest bezdyskusyjniy spokój. To dsg. Nie pamiętam już jak było z multi, ale chyba podobnie. Jedynie na zimnym zdarzało się sporadycznie zatrzasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma prawa wibrowac. Ten silnik jak jest sprawny, w kabinie jest bezdyskusyjniy spokój. To dsg. Nie pamiętam już jak było z multi, ale chyba podobnie. Jedynie na zimnym zdarzało się sporadycznie zatrzasc.

Wczoraj przewertowałem masę forów w Polsce i zagranica i widze ze te dolegliwość jest dość powszechna - niektórzy nawet mówią o tym ze każda sztuka tak ma - ze sprawdAli np 5 aut i w każdym były wibracje :/

Turaj na forum oraz na A5 wiele ludzi zgłasza ten problem - wibracje sa w 2.0 1.8 1.4 tfsi - ludzie wymieniają świece cewki dwumasy poduszki a wibracje nadal sa :/ pare przypadków było przypalonych głowic itp ale wtedy silnik nie miał mocy szarpał i świecił check engine:)

Inni jeżdżą, jezdza i jezdza i nic sie nie dzieje tylko wkurw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i czytałem. Napewno bym tu dymil jak by coś się działo. Miałem 3 silniki. Pierwszy i drugi brały olej. Ale zero wibracji! Głównie dlatego lubiłem to auto. Bo ani oszczędne, ani pojemne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tego dźwięku z pierwszego filmu to miałem okazję porównać z dwiema a5-tkami.

1. A5 2012 1.8TFSI CJEB 160tys. przebiegu - dźwięku nie ma.

2. A5 2013 1.8TFSI CJEB 150tys. przebiegu (tylko, że automat) - dźwięku nie ma.

Wnioski:

- na 5 sprawdzanych aut z tym silnikiem (4x a5 i 1x a4) 2 auta miały ten dźwięk a 3 nie miały,

- na 5 forumowiczów, którzy dali odpowiedź w tym temacie i na priv: 4 nie ma tego dźwięku a 1 ma ten dźwięk.

- zauważyłem, że u mnie i w tych autach co występował ten dźwięk wskazówka na obrotomierzu żywiej się podnoszi przy przygazówkach, a w autach gdzie dźwięku nie ma trochę "leniwiej".

Ogólnie wychodzi 7-3. Czyli albo te auta mają trefną jakąś część, że akurat prawie połowa też ma ten dźwięk, albo po prostu co któraś sztuka tak chodzi i jest to normalne. Bo, poza tym dźwiękiem nic nie słychać i nic się złego z autem nie dzieje. Z drugiej strony jak ktoś nie robi przygazówek na biegu jałowym to nawet by tego nie usłyszał bo w normalnym użytkowaniu dźwięk ten nie występuje - ani na postoju z wciśniętym sprzęgłem, ani podczas jazdy, a silnik na wolnych obrotach chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odgrzać temat z klepaniem silnika, wymienilem świeżo wariator, cały rozrząd i podporę wałków ponieważ myślałem że może to wina wariatora  

 

 

a auto jak klepalo tak klepie. Fakt silnik po zmianie rozrządu pracuje z większą kultura ale to klepanie mnie martwi. Błędów na vcds brak a ten dźwięk jakby z pompy paliwa i występuje tylko do 2 tysięcy obrotów. Proszę o pomoc jeśli ktoś wie co może być przyczyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...