Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Raz turbo dmucha raz nie, wszystko sprawdzone AJL


DrateK

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zawsze bałem się tych logów bo nie mam pojęcia jak je zrobić mimo że mam kabel i program. Gdzie jest ten barosenor? Na razie turbo dmucha, ale jak długo będzie dmuchać nikt nie wie. Dodam, że od czasu do czasu jak turbo się załączy coś kllekocze pod maską, dosłownie jak diesel, ale nie tłucze czy cos tylko tak dziwnie świszczy. Zgaszę, zapalę i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barosensor znajduje się obok ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę musiał zrobić logi bo znowu Turbo przestało dmuchać. Jak sprawdzić sprawność baro sensoru?

DYNAMICZNE:
Robiłem pierwszy raz więc nie wiem czy tak ma to wyglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA czym te logi robiłeś? na pb czy na lpg?, Coś nie tam napewno jest z mieszanka bo sonda dziwnie wskazuje, pierwszy log 007 był na wolnych obr?

Generalnie żeby coś sprawdzić to trzeba by sprawdzić dolot pod ciśnieniem. CO do logów to prawidłowo zeby je wykonać ze względu że masz lpg, proponowałbym odpiąć najpierw akumulator na chwile, potem zlogować na samej benzynie kanały parami 002+007, 002+025 wtedy będzie można mniej więcej coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo właśnie chciałem zrobić na lpg później na benzynie, ale niestety mój ojciec chyba miał gorszy dzień przez co zrobienie tych logów trwalo dobra godzine, aż w końcu po przestałem na tym co jest do czasu kiedy znajdę w miarę ogarnięta osobę do kompa, a no i ogólnie to jest w internecie żeby wejść w silnik 01 a później w 08 (nie pamiętam nazwy) ale zrobiliśmy na 04 (też nazwy nie zapamiętałem) i wyszło coś takiego właśnie. Wszystkie były robione od 1500 obr do mniej więcej 5500 / 6000 obr. Gaz był regulowany jak miałem niesprawny dv i Turbo było czuć przy 3tys dopiero, ale nie miałem pojęcia o tym dopóki go nie wyjalem. Z tego co wyczytalem w internetach to może coś wadzic przed n75 czyli sonda albo przepływka stąd moje kolejne pytanie. Czy jeśli odepne przepływke gdy Turbo nie dmucha, powinienem zaobserwować zmiany na plus? Dodatkowo zauważyłem , że jak nie dmucha to wystarczy ostro ruszyć z jedynki tak 2 3 razy i problem znika. Tak jakby duży skok ciśnienia musiał coś przepchnąć. Może nie na takiej zasadzie to działa, ale ja tak to rozumuje.

Odłączyłem przepływomierz jak turbina przestała dmuchać, ale nic to nie dało.

Edytowane przez DrateK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...